$
בארץ

ביהמ"ש: לאפשר למנהלי העיזבון של עו"ד יורם יוסיפוף גישה לחשבון הגוגל שלו

לטענת מנהלי העיזבון המידע במיילים של יוסיפוף, שהואשם בהעלמת מס בהיקף 25 מיליון שקל, ערך רב לביצוע חקירה ואיתור נכסים

נעמי צורף 10:1430.11.16
בית המשפט המחוזי בת"א נעתר לבקשת מנהלי העיזבון של עו"ד יורם יוסיפוף, והוציא צו המורה לגוגל להעביר את הססמא לחשבונו של המנוח.

 

לפני כחודש נפטר יוסיפוף שכתב אישום נגדו על העלמת מס של 25 מיליון שקל בוטל עקב פטירתו. יוסיפוף הותיר אחריו חוב של 517 מיליון שקל למס הכנסה, אך סכום זה אינו סופי ויוסיפוף המנוח ערער עליו לבית המשפט העליון. לטענת נושיו הנוספים של יוסיפוף המנוח חייב להם עוד 100 מיליון שקל.

 

על פי הבקשה, מנהלי עיזבונו של יוסיפוף, עו"ד רז מנגל ממשרד איתן ארז ועו"ד עופר שפיר, קיבלו את מחשבו הנייד של יוסיפוף ומבדיקתם עולה כי הוא ניהל חשבון גוגל הכולל שירותי אימייל ושירותי אחסון מסמכים בענן. "מכיוון שהססמא של המנוח עוד שמורה בדפדפן, אך אינה ידועה למנהלי העיזבון, הצליחו מנהלי העיזבון לבצע חיפושים ראשוניים מהם מתברר כי למידע המצוי בחשבון יש ערך רב לפעולותיהם לביצוע חקירה ולאיתור נכסים, כינוסם ומימושם", נכתב בבקשה שהוגשה לשופטת איריס לושי-עבודי.

 

 צילום: גוגל פליי

 

בבקשה הוסבר כי על מנת לאפשר גיבוי מלא של המידע המצוי על מחשבו של המנוח וכן עבודה באמצעות חיבור חיצוני ממחשביהם של מנהלי העיזבון ובאופן סימולטני ללא תלות במחשב עצמו, יש צורך בקבל הססמא המקורית.

 

עו"ד יוסיפוף הואשם בחודש מרץ השנה בביצוע עבירות מס בהיקף של 25 מיליון שקל עם החברות שבשליטתו: רוי נדל"ן גרופ, MASY וספידי לינק. בטרם פטירתו של יוסיפוף התיק עבר לגישור, אולם לאחר פטירתו בחודש אוקטובר הודיעה המדינה לבית המשפט על ביטולו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x