$
בארץ

הקונים נמלטו והקניונים בחיפה נסגרו

בהנהלות הקניונים אומרים שהמשטרה ושירותי הכבאות וההצלה השאירו להן את ההחלטה אם לסגור את הקניונים או להשאיר אותם פתוחים לטובת הציבור

אורנה יפת 17:0324.11.16

המוכרים בחנויות והקונים בחיפה נסו על נפשם מחשש מהשריפות המתפשטות והקניונים נסגרו בשעות האחרונות.

 

בהנהלות הקניונים אומרים כי דיברו עם המשטרה, ועם שירותי הכבאות וההצלה והתייעצו עימם אם לסגור את הקניונים או להשאיר אותם פתוחים לטובת הציבור שחושש לצאת החוצה, ולדבריהם, אלה השאירו את ההחלטה לשיקול ההנהלה. "רמזו לנו שעדיף שכמה שפחות אנשים יתרכזו באזור אחד ומצד שני כדאי שיהיה מחסה לאוכלוסייה", אומר משה רוזנבלום מנכ"ל קניוני עופר, שמפעילה את הגרנד קניון בחיפה.

 

הקהל בקניון חיפה של קבוצת עזריאלי פונה מהמקום והקניון נסגר לחלוטין לפני כשעה, לאחר שהעובדים החלו לברוח מהחנויות. "זה הקניון היחידי שלנו שסגרנו לאחר שרחוב פרויד בחיפה, שנמצא בסמיכות לקניון, נסגר, והקהל לא יכול היה להמשיך להגיע. לא נותר את מי לשרת אז קיבלנו החלטה לסגור", אמר ל"כלכליסט" ארנון תורן, מנכ"ל קניוני עזריאלי.  

שריפה ליד קניון עזריאלי בחיפה שריפה ליד קניון עזריאלי בחיפה צילום: רות דרדיקמן עירון

 

לדבריו, "בתחילה המתנו להתפתחויות ודווקא האנשים שהיו בקניון לא רצו ללכת, אבל העובדים התחילו להמלט ואז החלטנו לסגור לחלוטין".

 

גם עופר הגרנד קניון של קבוצת מליסרון נסגר חלקית. כמחצית מהחנויות עדיין פתוחות, אך הוא פחות מקורב למוקדי האש. "פתחנו את כל מעברי החרום ו-50% מהחנויות סגרו", אומר רוזנבלום. "הכבישים סגורים, והקהל לא מגיע. עד השעה 12 בצהריים התנועה בקניון הייתה כרגיל, אבל מהצהריים הפסיקו להגיע אנשים. אנחנו לא רוצים לסלק את האנשים ולסגור את כל הקניון כי חלק מהעובדים והלקוחות לא יכולים לעלות לאזור הכרמל ולאזורים אחרים בחיפה כיוון שהכבישים סגורים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x