$
משפט

שישה חודשי עבודות שירות נגזרו על אלחנן טננבוים

לאחר שהשתחרר משבי החיזבאללה, עבד טננבוים כנהג מונית, לא הגיש דו"חות מס ונקנס ב־7,500 שקל

נעמי צורף ותומר גנון 06:5524.11.16

שישה חודשי עבודות שירות בשל עבירות מס נגזרו על אלחנן טננבוים שנחטף וישב בשבי חיזבאללה. בנוסף, נגזר עליו קנס בגובה של 7,500 שקל. לפי גזר הדין, בשנים 2011—2016 לא הגיש טננבוים, שעבד כנהג מונית, דו"חות מס כדין.

 

בגזר הדין נכתב כי טננבוים צירף מכתב בו טען כי "פעל לטובת המדינה, היה בדרגת אל"ם, נשבה על ידי חיזבאללה בגלל טעויות שעשה והוחזר לישראל. לאחר מכן הפך לנהג מונית עד לשלילת רשיונו לאחרונה וכיום הוא חסר פרנסה ורכוש".

 

אלחנן טננבוים אלחנן טננבוים צילום: עמית שאבי

השופטת לימור מרגולין־יחיד מבית המשפט השלום בת"א כתבה בגזר הדין כי "עבירות אי־הדיווח במועד הן אמנם ברף הנמוך יותר במדרג עבירות המס, אך בביצוען משבש עבריין המס את שיטת הגבייה, מונע פיקוח של רשות המס, גוזל כספים מהקופה הציבורית ופוגע באינטרס הציבורי־חברתי". את המאשימה בתיק, מע"מ תל אביב, ייצגה עורכת הדין ורדה שפין־גרוס.

 

בשנת 2000 טננבוים נחטף והוחזק בשבי חיזבאללה בלבנון עד 2004. לפי החשד, הוא טס לבריסל בכוונה לממש עסקה לייבוא סמים מלבנון. הוא טס לפרנקפורט ומשם לדובאי, שם שני גברים תקפו אותו והזריקו לגופו חומר הרדמה.

 

בעסקה לשחרורו, בעת כהונתו של אריאל שרון, הוחזרו שלושת גופותיהם של חטופי הר דב. תמורתם שחררה ישראל 400 אסירים פלסטיניים, 35 אסירים ביטחוניים והחזירה את גופותיהם של 59 לבנונים. בין המשוחררים היו גם בכיר חיזבאללה עבד אל־כרים עובייד ומוסטפא דיראני מתנועת אמל, אותם ישראל החזיקה כקלפי מיקוח להחזרתו של הנווט השבוי רון ארד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x