שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ביטן עוקף את כחלון: דורש חתימה על הסכם התייעלות עם עובדי רשות השידור

יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, הציע במכתב ששלח היום לראש הממשלה לעקוף את שר האוצר שמתנגד לביטול תאגיד השידור במחיר חריגה מתקציב המדינה, וזאת על ידי החלטת ממשלה. ח"כ גלאון: "ניצול בריוני של מצבם הרע של עובדי רשות השידור"

רוני זינגר 12:2323.11.16

יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, שיגר הבוקר (ד') מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו הוא דוחק בו להעלות לסדר יום הממשלה במהרה את נושא ביטול תאגיד השידור הציבורי. כזכור נתניהו הורה על הקמת צוות בין משרדי שכולל את ראש לשכתו, יואב הורביץ, והממונה על התקציבים באוצר, אמיר לוי, והשניים אמורים לקבל החלטות עד לסוף השבוע, בעניין גורל תאגיד השידור. ואולם עד כה לא התגבשה כל הצעת פשרה, שכן באוצר ממשיכים להתעקש כי לא יאפשרו ולו חריגה קטנה מתקציב השידור הציבורי בעוד שבלשכת נתניהו מעוניינים לראות כיצד משמרים את רשות השידור הנסגרת. שימור רשות השידור וביטול התאגיד יעלו, כך לטענת האוצר עוד כ-400 מיליון שקל בשנה.

 

"לצערי הרב ועדת המנכ"לים שמונתה בנושא לא התקדמה בדבר כאשר משרד האוצר בהנחיית שר האוצר בצור בעמדתו כפי שהיה בטרם הקמת הוועדה", כותב ביטן במכתבו לנתניהו. "על פי עמדה זו לא ניתן ליצור התייעלות ברשות השידור, טענה שאינה נכונה באופן מוחלט. כדי למנוע טענות שר האוצר, שלאחרונה עוסק בסמכויות שר התקשורת תוך חריגה מסמכותו ובכדי למנוע טענות הקשורות להסכם הקואלציוני ממנו הוא מנסה להתחמק, ניתן לקבוע בהחלטת ממשלה כי ביטול התאגיד מותנה בהסכם התייעלות שייחתם בתוך 30 יום ממועד החלטת הממשלה ובכך יתייתרו טענות שר האוצר לעניין תקציב המדינה וחריגה ממנו", כותב ביטן במכתבו.

 

ח"כ דוד ביטן, יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, יו"ר הקואליציה צילום: עומר מסינגר

 

כזכור, ביטן מעורב בנושא לאחר שהיה זה הוא שקידם הצעת חוק פרטית המבקשת לחסל למעשה את התאגיד החדש ולהחיות את רשות השידור הנסגרת. ביטן הציג תחשיב כלכלי שמעיד על חיסכון של כ-2 מיליארד שקל במהלך שהוא מציע אך באוצר גיחכו על התחשיב והודיעו כי למעשה המהלך יביא להוצאה של מאות מיליוני שקלים.

 

שר האוצר משה כחלון הודיע כי לא יאפשר חריגה בתקציב ולכן סרב לאפשר לנתניהו לקדם את הצעת החוק של ביטן באמצעות אישורה בממשלה ולפיכך סוכם כי תוקם אותה ועדה שתנסה לגבש פשרה שכאמור לא גובשה עד כה.

 

"ניצול בריוני של מצבם הרע גם כך של עובדי רשות השידור"

 

יו״ר מרצ זהבה גלאון הגיבה ליוזמת ביטן להתנות את סגירת התאגיד בהשגת הסכם התייעלות עם רשות שידור: "ביטן, בשם ראש הממשלה, מנצל בבריונות את מצבם של עובדי רשות השידור כדי לסחוט מהם באיומים הרעה בתנאי העסקתם. העובדה שביטן ונתניהו מתייחסים לשכר ולזכויות הסוציאליות של עובדי רשות השידור כבני ערובה, מוכיחה כי העובדים מעניינים אותם כשלג דאשתקד. האובססיה של נתניהו לכתוש את השידור הציבורי לא פוסחת גם על העובדים של רשות השידור, שמתבקשים לקצץ בשכרם ובזכויותיהם רק כדי שנתניהו ישיג את מבוקשו. נגמרה הבושה״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x