שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עיתון כלכלי גרמני: מיקי גנור צפוי לגרוף עד 30 מיליון יורו בעסקת הצוללות

היומון הנדלסבלאט פרסם היום תחקיר לפיו עסקת הצוללות נאמדת בכ-1.5 מיליארד יורו וכי ממשלת גרמניה הסכימה לממן 500 מיליון יורו ממנה. עוד עולה כי גנור הפר את תנאי ההסכם עם יצרנית הצוללות כשעירב את עו"ד שמרון, מקורבו של נתניהו, בעסקה

רן אברמסון 14:4521.11.16

איש העסקים הישראלי מיקי גנור צפוי לגרוף לכיסו סכום שנע בין 10 ל-30 מיליון יורו בעסקת הצוללות של ישראל עם החברה הגרמנית טייסנקרופ (Thyssenkrupp). , כך עולה מתחקיר שפרסם היומון הכלכלי הגרמני הנדלסבלאט. עורך הדין שתיווך בעסקה הוא דוד שמרון, פרקליטו ואחד ממקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו – שקידם ואישר את רכישת שלוש הצוללות, למרות התנגדות מערכת הביטחון.

 

מהתחקיר עולה כי העסקה נאמדת ב-1.5 מיליארד יורו וממשלת גרמניה הסכימה לממן500 מיליון יורו ממנה. עוד לפי תחקיר, בטייסנקרופ טענו כי אף שגנור הוא הנציג הבלעדי של טייסנקרופ בישראל, הוא הפר את תנאי ההסכם שלהם איתו כשעירב את שמרון במהלכים.

 

"השותפים שלנו מחוייבים בחוזיהם להתייעץ עמנו לפני שהם מעסיקים עוד אנשים בחוזי משנה", מסרה טייסנקרופ, "לא ידוע לנו שגנור עשה זאת. המידע היחיד שיש לנו על כך הוא מהתקשורת ולכן איננו יכולים להרחיב".

 

מימין: מיקי גנור ועו"ד דוד שמרון מימין: מיקי גנור ועו"ד דוד שמרון צילומים: דמיטרי שבצינקו, גיל נחושתן

 

מקורות בטייסנקרופ אמרו להנדלסבלאט שהעמלה של גנור על העסקאות שבהן הוא שותף עשויה להגיע עד ל-2% מגובה העסקה. עוד אמרו המקורות כי שמרון אף הופיע לאחת הפגישות בין גנור לבין נציגי טייסנקרופ. עם זאת הם ציינו כי לטייסנקרופ אין ראיות מוצקות לכך שגנור התנהל בצורה אסורה. החברה כבר הודיעה כי בעקבות הפרסומים בישראל היא תפתח בחקירה פנימית על עסקת הצוללות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x