שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עיצומי הטייסים באל על: הבוקר בוטלו טיסת up לברלין וטיסת 007 לניו יורק

טיסה 315 ללונדון תצא במטוס חכור של חברת התעופה הספרדית פריוולג' סטייל. אתמול בוטלו או נדחו ארבע טיסות וטיסה נוספת הועברה למטוס חכור

תומר הדר 09:2920.11.16

המשבר בחברת אל על: בשל עיצומי הטייסים, החברה הודיעה הבוקר (א') על ביטול טיסת up לברלין וטיסת 007 לניו יורק. זו הפעם הראשונה שאל על מבטלת טיסות של מותג הלואו קוסט שלה. עוד הודיעה החברה כי טיסה 315 ללונדון תצא במטוס חכור של חברת התעופה הספרדית פריוולג' סטייל. אתמול בוטלו או נדחו ארבע טיסות וטיסה נוספת הועברה למטוס חכור.

 

 

 

חרף פנייה לעשרות טייסים בבקשה שיאיישו את הטיסות, כל ניסיונות ההנהלה לאייש את הטיסות על ידי טייסי החברה עלו בתוהו. אנו מתנצלים בפני הנוסעים", מסרה החברה בהודעתה.

 

מחר אמורים כ-6,000 עובדי אל על להתכנס להצבעות חשאיות על עתיד החברה, במהלכן ינסו לאסוף רוב כדי שההסתדרות תוכל לפנות לבית הדין לעבודה ולבקש להכריז על סכסוך עבודה בחברת התעופה. 

דוד מימון, מנכ"ל אל על דוד מימון, מנכ"ל אל על

 

במידה שיוכרז סכסוך, תוכל החברה לשבות בתוך שבועיים מיום ההכרזה. בינתיים מדווחים גורמים בענף התיירות על ירידה בת עשרות אחוזים בביקושים לטיסות אל על, מחשש לביטול של הרגע האחרון על ידי הטייסים.

 

שר התחבורה ישראל כץ התייחס בסוף השבוע לשביתה באל על: "חייבים לסיים את הסכסוך והפגיעה בנוסעים באופן מיידי. חברה שהשתלבה בהצלחה ברפורמת

השמיים הפתוחים, תוך עבודת צוות מצויינת של עובדים והנהלה, הגדילה את נפח הטיסות ואחוזי הטסים וכעת מיירטת את עצמה באמצע ההמראה בשל סכסוך בין ההנהלה לטייסים. היום ההיצע גדול, הנוסעים הישראלים מעדיפים את החברות הישראליות בגלל מסורת ובטחון, אם הנוסעים הישראלים יעברו לטוס בחברות אחרות הם כבר לא יחזרו".

 

באל על אומרים כי "עיצומי הטייסים פוגעים זה חודשים ארוכים בפעילות החברה. העיצומים מתבטאים בחוסר ההיענות של הטייסים לאייש טיסות ולטוס כטייסים פעילים רק בכיוון אחד. צר לנו על הפגיעה בנוסעים אך אין בידינו כל ברירה אלא להחזיר את הסדר על כנו ואת החברה לפעילות סדירה".

 

ועד טייס אל על טוען כי "הנהלת אל על לא נרתעת לפגוע במאות נוסעים מדי יום. שאף אחד לא יתבלבל: טייסי החברה ממשיכים לבצע את המשימות כפי שעשו בעבר וכפי שעשו בחודש האחרון. מדובר בתוכנית סדורה שיצאה לפועל בתחילת השבוע. בעלי השליטה, שפירקו כבר חברה בשם קלאב מרקט משיקולים כלכליים, מאיימים לעשות זאת גם בחברת אל על".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x