$
בארץ

למה ביטל כץ הגעתו לאירוע למלחמה בתאונות הדרכים

שבוע המאבק בתאונות הדרכים ייפתח מחר בכנס של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. שר התחבורה, שממונה על הרשות ושאמור היה לנאום באירוע, ייעדר

ליאור גוטמן 08:2417.11.16

הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים תפתח מחר את אירועי שבוע המאבק בתאונות הדרכים בכנס מיוחד שיערך ברמת גן בנוכחות ח"כים, בכירי משטרת ישראל ומומחים מתחום ניהול התחבורה. מי שלא ישתתף בכנס הוא שר התחבורה והבטיחות בדרכים ישראל כץ, וזאת אף שמעיון בהזמנות לאירוע שנשלחו שבועות מראש, כץ מצוין כנואם הראשי. בהזמנה האחרונה הוא הוחלף בח"כ חאמד עאמר, יו"ר השדולה למאבק בתאונות הדרכים.

 

בסביבת משרד התחבורה טוענים כי כץ לא היה אמור להגיע לכנס מלכתחילה ושציון שמו בהזמנה היא תולדה של תכנון לוחות זמנים לא מתואם בין לשכת השר לרשות

הלאומית לבטיחות בדרכים: "השר כץ נוהג להשתתף כמדי שנה בכל האירועים המרכזיים של שבוע הבטיחות, בישיבת הממשלה המיוחדת ובדיוני הכנסת. לא תוכנן ולא תואם כי השר כץ יגיע לאירוע של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, ומכאן גם שהשר לא ביטל כלל את הגעתו לאירוע".

 

אבל ישנם גם מי שמסבירים את ההיעדרות בכך שלכץ אין מה להתגאות בכל הקשור למאבק בתאונות הדרכים.

 

לפי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מתחילת 2016 נהרגו 325 בני אדם בתאונות דרכים — עלייה של 5.5% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. בנוסף, דו"ח של מבקר המדינה שפורסם החודש הצביע על כשלים רבים בניהול המאבק בתאונות הדרכים, ביניהם ניתן למנות מספר גבוה של כלי רכב לא בטיחותיים שנוסעים בכבישים, חינוך תעבורתי לקוי ומינויים בעייתיים ברשות עצמה.

 

"כלכליסט" פנה לרשות, שמפוקחת על ידי משרד התחבורה, בשאלה מדוע יש צורך לקיים אירוע מסוג זה כשבכנסת צפויים להתקיים בקרוב אירועים דומים מבחינת התכנים. התשובה שהתקבלה היתה שמדובר בחלק מהפעילות השוטפת של הרשות.

 

ארכיון ארכיון צילום: אלעד גרשגורן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x