בארץ

טיסות אל על ממשיכות להתעכב; מאות עלולים להיתקע בבייג'ינג

במקביל התייחס היום בצעד חריג שר התחבורה ישראל כץ לשביתה: "אל על מיירטת את עצמה באמצע ההמראה; אם הנוסעים הישראלים יעברו לטוס בחברות אחרות הם כבר לא יחזרו"

תומר הדר 17:4416.11.16

שוב עיכובים בטיסות בעקבות שביתת טייסי אל על: הערב (ד') מודיעה חברת התעופה כי טיסה 075 להונג קונג וטיסת החזור מבוטלות שתיהן. לפי אל על, החברה תשיב לנוסעים את כספם. במקביל, גם טיסות אל על לבבייג'ינג עלולות להתבטל: "אנו מתריעים מבעוד מועד שהנהלת אל על מאיימת לבטל את הטיסה לבייג'ינג שתוכננה להערב, בשעה שישנם צוות ו-3 טייסים זמינים שיכולים להטיס אותה", מסר וועד העובדים. "במידה והטיסה תבוטל, גם הטיסה חזור מבייג'ינג לישראל תבוטל, והמשמעות לכך היא שמאות נוסעים צפויים להיתקע בבייג'ינג בסוף השבוע הקרוב. אנו קוראים להנהלה ולדירקטוריון להתעשת ולהפסיק לפגוע בלקוחות החברה".

 

במקביל התייחס היום בצעד חריג שר התחבורה ישראל כץ לשביתה באל על: "חייבים לסיים את הסכסוך והפגיעה בנוסעים באופן מיידי. חברה שהשתלבה בהצלחה ברפורמת השמיים הפתוחים, תוך עבודת צוות מצויינת של עובדים והנהלה, הגדילה את נפח הטיסות ואחוזי הטסים וכעת מיירטת את עצמה באמצע ההמראה בשל סכסוך בין ההנהלה לטייסים. היום ההיצע גדול, הנוסעים הישראלים מעדיפים את החברות הישראליות בגלל מסורת ובטחון, אם הנוסעים הישראלים יעברו לטוס בחברות אחרות הם כבר לא יחזרו".

 

מנכ"ל חברת תעופה דוד מימון מנכ"ל חברת תעופה דוד מימון צילום: סיון פרג'

 

אתמול בצעד חריג חשפה הנהלת אל על את הניסיון לאתר טייסים שיאיישו טיסות, כאשר 14 טייסים לא ענו לטלפונים, או לסירוגין הודיעו על היותם חולים. בשבוע הבא צפוי להסתיים תהליך הצבעת עובדי אל על כדי להכריע האם החברה תכריז על סכסוך עבודה. במידה ויוכרז סכסוך, תוכל החברה לשבות בתוך שבועיים מיום ההכרזה. בנתיים מדווחים גורמים בענף התיירות על ירידה בת עשרות אחוזים בביקושים לטיסות אל על, מחשש לביטול של הרגע האחרון על ידי הטייסים.

 

מאל על נמסר בתגובה כי "עיצומי הטייסים פוגעים זה חודשים ארוכים בפעילות החברה. העיצומים מתבטאים בחוסר ההיענות של הטייסים לאייש טיסות ולטוס כטייסים פעילים רק בכיוון אחד. צר לנו על הפגיעה בנוסעים אך אין בידינו כל ברירה אלא להחזיר את הסדר על כנו ואת החברה לפעילות סדירה".

 

ועד טייס אל על: הנהלת אל על, בברכת הדירקטוריון ובעלת השליטה תמי בורוביץ, לא נרתעת לפגוע במאות נוסעים מדי יום. שאף אחד לא יתבלבל: טייסי החברה ממשיכים לבצע את המשימות כפי שעשו בעבר וכפי שעשו בחודש האחרון. מדובר בתוכנית סדורה שיצאה לפועל בתחילת השבוע. בעלי השליטה, שפירקו כבר חברה בשם קלאב מרקט משיקולים כלכליים, מאיימים לעשות זאת גם בחברת אל על".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x