בארץ

השביתה ממשיכה על חשבון הנוסעים: ארקיע הטיסה לקוחות אל על ללונדון

טיסות נוספות לניו יורק ובנקוק נדחו; טייסי אל על טוענים כי קיימים טייסים זמינים לביצוע הטיסות, בניגוד לטענת החברה, שהציגה כיצד טייסיה סירבו להתייצב לטיסה או הודיעו על מחלה

תומר הדר 20:1015.11.16

הסכסוך בין הנהלת אל על ובין טייסי החברה נמשך: אל על מעדכנת הערב (ג') כי בשל עיצומי הטייסים וסירובם לאייש טיסות יצאה הערב טיסת אל על מספר 317 ללונדון בשעתיים איחור. הטיסה בוצעה במטוס של חברת ארקיע לאחר שלא נמצאו טייסי אל על שיאיישו את הטיסה.

 

בנוסף מעדכנת אל על כי טיסה 001 לניו יורק נדחתה למחר בבוקר, כמו גם טיסה 081 לבנקוק. טיסה 027 לניו יורק שאמורה להמריא הערב תצא לדרכה מחר בצהרים במטוס שאל על תחכור מחברת תעופה אחרת.

 

טייסי אל על טוענים כי קיימים טייסים זמינים לביצוע הטיסות, בניגוד לטענת החברה, שחשפה את רשימות השיבוץ של החברה, והציגה כיצד טייסי אל על אינם זמינים למענה. כך, מבין תשעה טייסים שהתבקשו להגיע לטיסה לניו יורק, חמישה לא ענו, היתר סירבו להתייצב לטיסה, הודיעו על מחלה או לסירוגין הודיעו שאין בכוונתם לטוס אם עליהם להטיס את המטוס בחזרה לישראל. במקום זאת דורשים הטייסים מקום במחלקת העסקים בטיסת החזור. בטיסה 317 ללונדון שהופעלה על ידי ארקיע סירבו הטייסים ברובם להתייצב לטיסה, חלקם לא ענו ואילו חלקם חלו.

 

מנכ"ל אל על דוד מימון מנכ"ל אל על דוד מימון צילום: סיון פרג'

 

על פי נתונים של חברת אל על, שכר הברוטו של טייסים בחברה נע בין 70 אלף שקל עד יותר מ-100 אלף שקל. במקרי חריגים מגיע השכר למעל 160 אלף שקל ברוטו.

 

בימים אלה בוחנים העובדים האם להכריז על סכסוך עבודה. על פי נוהל, במהלך הימים הקרובים יצביעו עובדי החברה האם להכריז על סכסוך. כדי להכריז על סכסוך עבודה, שיאפשר לעובדים להשבית לאחר שבועיים את פעילות החברה, נדרש רוב של 70% התומכים בהכרזה. באסיפות שקיימה הנהלת אל על מול עובדי החברה הדגישה הנהלת החברה כי במידה והטייסים יסכימו לוותר על דרישתם לטוס בטיסת החזור במחלקת העסקים - במקום לאייש את מושב הטייס - תבטל החברה לאלתר את חכירת מטוסי החברות הזרות. עד כה לא נענו הטייסים לדרישה זו.

 

גורמים בענף התיירות אמרו כי ימליצו ללקוחותיהם שלא לטוס באל על עד להסדרת הסכסוך: "לא יתכן שלקוח יקח חבילת נופש שכוללת מלון ורכב שכור ובסוף יפסיד הכל בגלל שבחר באל על", מסביר גורם בענף.

 

מוועד טייסי אל על נמסר: "הנהלת אל על בהוראה מפורשת של הדירקטוריון והמנכ"ל פוגעת באופן חסר תקדים בנוסעי החברה בלי למצמץ לרגע. כל הטיסות המצויינות יכלו לצאת בזמן מאחר וישנם טייסים שמוכנים לקיים את הטיסות. הנהלת החברה ממשיכה בשקרים במקום לנהל כפי שצריך. אנו יכולים בכל רגע נתון להצביע על טייס פנוי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x