בארץ

הנהלת אל על מוכיחה: התנהלות הטייסים היא שהובילה לעיכובים בטיסות

מטחי ההאשמות בין הנהלת אל על לטייסים נמשכים והפעם החליטו בהנהלה לפרסם את השתלשלות האירועים שהביאו לעיכוב בטיסה המתוכננת להמריא אחר הצהריים לניו יורק

תומר הדר 13:5415.11.16

טיסת אל על מספר LY007 המיועדת להמריא לניו יורק בשעה חמש וחצי היום מופיעה כרגע בסטטוס "עיכוב". הסיבה: אין טייסים שיאיישו את הטיסה. טייסי אל על נמצאים בימים אלה בעיצומו של סכסוך מול הנהלת החברה, שנמצא ככל הנראה בדרכו להפוך לסכסוך עבודה מוכרז, מה שעשוי להביא להשבתת פעילות החברה. שורש הבעיה טמון, נכון להיום, בעיקר בטיסות טראנס אטלנטיות, שהטייסים מסרבים לאייש הן בטיסת ההלוך והן בטיסת החזור. במקום זאת דורשים הטייסים מקום במחלקת העסקים בטיסת החזור ומדגישים כי הם מועסקים יתר על המידה.

 

הנהלת אל על החליטה לפרסם היום את השתלשלות האירועים שהובילו לדחייה בטיסה (שתופעל על ידי חברה אחרת). לפי אל על, קברניט מספר 1 שזומן לטיסה הודיע כי הוא חולה. קברניט מספר 2 סירב לבצע טיסת הלוך חזור. קברניט מספר 3 סירב לענות לטלפון. קברניט מספר 4 לא ענה גם הוא. קבניט מספר 5 סירב לטוס אתמול והבוקר כלל לא ענה לטלפון. קברניט מספר 6 הסכים לטוס רק בכיוון אחד. בסך הכול פנתה אל על ל-14 קברניטים שהודיעו כולם על מחלות שונות וסירוב.

 

מטוס בואינג של אל על מטוס בואינג של אל על צילום: אל על

 

במהלך הימים הקרובים תתקבל החלטה בנושא השביתה שתקבע האם יוכלו עובדי אל על לשבות תוך שבועיים ממועד ההכרזה.

 

יש לציין כי השיבושים התכופים באל על, שמיקמו אותה במקום גרוע במיוחד בטבלת חברות התעופה העולמיות המדרגות חברות לפי מספר האיחורים, אינם מתקבלם בעין יפה בקרב סוכני הנסיעות ובקרב גורמים בענף התיירות. לדברי נציג של אחד ממשרדי הנסיעות הגדולים: "אל על מעולם לא נודעה בשירות המצוין שלה. במידה והחברה תשבות עלולה זו להיות מכה קשה שתדרוש זמן התאוששות ממושך מבחינה תדמיתית. מטבע הדברים, כבר כיום אנו מרגישים היטב שהלקוחות לא ששים לטוס בזמן הקרוב באל על מחשש לביטולים ועיכובים. העובדה שהחברה מחזירה כסף ללקוח לא מפצה על נופש שנהרס".

 

מוועד הטייסים נמסר: "אנו מתריעים מבעוד מועד שהנהלת אל על מתכננת לבטל את טיסה 007 לניו יורק ללא צורך ולהמשיך את הפגיעה המיותרת בלקוחות החברה. מדובר בטיסה שמתוכננת לצאת עוד מספר שעות ושלא אוייש עליה קברניט כבר מספר ימים. ברגע זה ישנם לפחות 6 קברניטים שהביעו את הסכמתם לבצע את הטיסה בהתרעה של כמה שעות, לוותר על אירועים פרטיים ולחזור לארץ בהקדם האפשרי. הנהלת אל על מאיימת בביטול הטיסה אם לא ייעתרו להישאר בניו יורק מספר ימים. הפגיעה המתוכננת בנוסעים מיותרת והאחריות כולה על הנהלת החברה והדירקטוריון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x