$
משפט

הוארך בשנית מעצרו של יזם הנדל"ן גיא מונסונגו

מונסונגו נעצר לפני שבוע בעקבות תלונות מלקוחות שטענו כי הונה אותם וכי כספם לא הוחזר. המשטרה: "החשוד הציג מצגי שווא, ובאמצעותם הוא חתם על הסכמים עם לקוחות". עורכי דינו: "הוא לא לקח שקל לכיסו"

נעמי צורף 15:0114.11.16
בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ב') את מעצרו של יזם הנדל"ן גיא מונסונגו ב-4 ימים עד ליום חמישי הקרוב (17.11.2016). לטענת המשטרה, היזם הונה את לקוחותיו ואף עשה שימוש בדרכון מזויף כדי לצאת ולהיכנס מהארץ.

 

שמו של מונסונגו, בעל חברת היזמות מונסונגו השקעות, עלה לכותרות בימים האחרונים בעקבות תחקיר של עיתונאי ערוץ 10 מתן חודורוב, שאף הותקף על ידי עובדיו. עוד קודם לכן פורסמו תחקירים אודות פעילותו של היזם, מהם עלה חשד להונאת לקוחות.

 

מונסונגו נעצר לפני שבוע בעקבות תלונות שהגיעו למפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב מלקוחות שטענו כי הונו. חוקרי המשטרה פשטו על משרדיו ועצרו אותו.
גיא מונסונגו. "ידע מראש על עסקאות שבוצעו במרמה ולא יבואו לידי מימוש" גיא מונסונגו. "ידע מראש על עסקאות שבוצעו במרמה ולא יבואו לידי מימוש" צילום: מצלמה נסתרת ערוץ 10

 

"החשוד הציג מצגי שווא, ובאמצעותם הוא חתם על הסכמים עם לקוחות", אמרו נציגי המשטרה בדיון הראשון בהארכת מעצרו. לדבריהם, מצגים אלו גם הוצגו בפני עורכי הדין שהיו מופקדים על כספי הנאמנות וכך הוא הצליח לקבל עמלות בהיקפים של מיליוני שקלים שהוצאו מאותם חשבונות.

 

"אנחנו יודעים", הוסיפו נציגי המשטרה, "שמיליוני השקלים לא נמצאו במשרדים אלא ברשות החשוד באיזשהו מקום, הוא ידע מראש על עסקאות שבוצעו במרמה ולא יבואו לידי מימוש. כל מה שהוא עשה היה תוך ביצוע בעירות מרמה, תוך מצגי שווא".

 

עוד צוין כי המתלוננים נגד מונסונגו סיפרו כולם כי לא קיבלו את כספם. לגרסתם, הם ביקשו חזרה את כספם אך לא נענו. לפי המשטרה, קיימים עוד מתלוננים נוספים שטרם נחקרו. "הוא לא לקח שקל לכיסו", טענו במהלך הדיון היום (ב') באי כוחו של מונסונגו, עוה"ד ששי גז ושרון נהרי, "הוא הוציא כספים למי שרצה את כספו בחזרה".

 

במפלג ההונאה ינסו כעת לבדוק היכן נמצאים מיליוני השקלים שהוצאו מאותם חשבונות נאמנות. לפי החוקרים, ישנם עורכי דין המלווים את הפרויקט והמשטרה תבדוק האם הכסף נמצא שם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x