$
בארץ

מנכ"ל האוצר: "להשאיר את רשות השידור הישנה - זה לא עומד על הפרק"

שי באב"ד אמר לגבי הטענה שאפשר להפחית שכר בתאגיד השידור הציבורי החדש - "אני לא רואה את ההסתדרות חותמת על הפחתות שכר בחברת החשמל". לגבי מחירי הדירות אמר "זה לוקח זמן, לא נשנה את השוק בלחיצת כפתור"

ליאור גוטמן 10:2014.11.16

"השר כחלון לא חושב שצריך להוציא עוד תקציבים על מה שהוציאו כבר שנים, והאפשרות להשאיר את רשות השידור הקיימת לא עומדת על הפרק". כך אמר היום (ב') מנכ"ל האוצר שי באב"ד בוועידה ברמת גן, בהתייחסו לעתידו של תאגיד השידור הציבור "כאן" שעתיד לפעול בחודשים הקרובים.

 

דבריו נאמרו רק שבועיים אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו הצהיר כי "נדאג לשקם את רשות השידור", בהתבטאות פומבית ראשונה שלו במאבק המתחולל על סגירת תאגיד השידור החדש. שר האוצר משה כחלון, שמתנגד לסגירת התאגיד, לא הגיע לדיון ההוא כאות מחאה. לאחר הסערה הוחלט כי צוות של נתניהו וכחלון יבחן את הנושא.

 

"הנייר סובל הכל", אמר באב"ד, "לבוא ולטעון שאפשר להפחית שכר בתאגיד השידור הציבורי החדש, או לחילופין להפריש עובדים עובדים קיימים זה בסדר, השאלה אם זה ישים. אני לא רואה את ההסתדרות חותמת על הפחתות שכר בחברת חשמל, אחרת נעשה את זה בחשמל, בנמלים ובמקורות. שנים ניסו לעשות משהו ורק לתאגיד לקח שנתיים להקמה. ייקח עוד שנתיים למוצר חדש, ומאיפה נביא את הכסף לעוד סיבוב? הרי התקציב סגור, ויש ויכוחים ונראה אם אפשר להגיע להבנה שתכלול גם שידור ציבורי ערכי. לכן אני לא חושב שיש פה ניצחון או כניעה ובנושא השידור הציבורי. התקשורת העצימה את הדיון. שר האוצר אומר שצריך שידור ציבורי ראוי, ויש מחלוקות על איך עושים את זה במסגרות התקציב".

שי באב"ד. "אין פה ניצחון או כניעה ובנושא השידור הציבורי" שי באב"ד. "אין פה ניצחון או כניעה ובנושא השידור הציבורי"

 

"לא נשנה את שוק הבנייה בלחיצה של כפתור"

 

בהתייחסו לשוק הדיור, אמר באב"ד שרק השנה אישרו בוועדות המחוזיות באזור המרכז גידול של 25% של תוכניות בנייה. "שר האוצר נמצא שנה וחצי בקדנציה ולא ניתן לשנות את שוק הדיור בלחיצה של כפתור. בכל חברה פרטית יאמרו לך שזה לוקח זמן. אם לשר האוצר לא תהיה אפשרות להשלים את הרפורמה אז תבוא ממשלה אחרת והיא תחליף את התוכניות הקודמות ואז עוברים מתכנית לתכנית במקום ליישום. אני מציע שניתן את הזמן ונראה את התוצאות. כבר עכשיו רואים שמשקיעים מתרחקים מעט מהשוק וקבלנים עומדים עם דירות ריקות. עיקר העבודה היא בהיצע והפתרון האמיתי הוא להגדיל את ההיצעים ולא במיסוי".  

 

לתפיסתו, תוכנית למשתכן היא אחת ממספר פתרונות שעושות רפורמה ברשות מקרקעי ישראל. "אנחנו משווקים למעשה את הקרקע במחיר אפס. אף אחד לא ממקסם את ערך הקרקע כדי למקסם את הכנסות המדינה ואנחנו נחזיר את הקרקעות לציבור כי הן שייכות לו. נפסיק לספסר בקרקעות, אך זה עדיין לא מספיק מהיר ומזדרזים להפחית רגולציה", סיכם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x