$
בארץ

הממשלה רוצה לאשר תוספת שכר למשרתי קבע? במשטרה ובשב"ס רוצים גם

מאז 2006 מקבלים אנשי הקבע תוספת שאמורה להגן עליהם מפני התייעלות. הבעיה: התוספת סוכמה בין משרד הביטחון והאוצר, אך מעולם לא אושרה בממשלה. מחר אמורה הממשלה לאשר את הנושא. השר גלעד ארדן מתנגד: השוטרים ואנשי השב"ס צריכים גם לקבל את התוספת

רוני זינגר ועמרי מילמן 21:1012.11.16

הממשלה תאשר מחר תוספת שכר למשרתי הקבע בעבור העדר ביטחון תעסוקתי, אף שבפועל משרתי הקבע זוכים לתוספות אלה כבר מאז 2006. האישור עולה לממשלה לאחר שהתגלתה טעות ולפיה התוספת האמורה לא עברה אישור ממשלה עד היום.

 

למהלך, הטכני במהותו, מתנגד השר לביטחון פנים גלעד ארדן שצירף להחלטה מכתב התנגדות ובו הוא דורש תוספת דומה גם לשוטרים. ״מתוקף החלטת ממשלה צמוד שכרם של שוטרי משטרת ישראל וסוהרי שירות בתי הסוהר לשכרם של משרתי הקבע בצה"ל. למרות זאת לא הוחלה תוספת העדר ביטחון תעסוקתי בארגונים אלה, כמו גם לא בגופי ביטחון נוספים. כתוצאה, וכמפורט בדברי ההסבר להצעת ההחלטה, מתקיימים בגין כך הליכים בבתי דין לעבודה״, כותב ארדן במכתב ההסתייגות מההצעה.

 

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן השר לביטחון הפנים גלעד ארדן צילום: נמרוד גליקמן

 

עם זאת, יש לציין כי מלכתחילה זוכים משרתי הקבע לתוספת העדר ביטחון תעסוקתי כיוון שלא אחת מתקבלת החלטה לצמצום ופיטורים של אנשי קבע הנפלטים לשוק העבודה בגיל צעיר, זאת בזמן שמקבילהם עובדי מדינה, נהנים מקביעות. גורמים במשרד האוצר מביעים תמיהה על דרישת השוטרים לאור העובדה שמדובר בתפקידים שאינם מקוצצים או מפוטרים כפי שבצבא.

 

על פי ההחלטה מקבלים סגן אלוף, אלוף משנה ורב נגד תוספת של 6.6% בשכרם בסעיף זה, רב סרן 7.3%, אלוף ותת אלוף 1.35% , רב סמל ראשון, רב סמל מתקדם ורב סמל בכיר מקבלים 7.3% תוספת. ״תוספת היעדר ביטחון תעסוקתי היא תוספת המותנית בקיומה של גמישות ניהולית בצה״ל המאפשרת יישום תכניות פרישה וסיום שירות. כך למשל ניתן לסיים את העסקתם של משרתי הקבע באופן מידי בהתאם להחלטות ממשלה בעניין צמצום כוחות הצבא, כפי שאירע מספר פעמים בשנים האחרונות״, נכתב בהצעת ההחלטה שתעלה לממשלה.

 

כאמור בשל טעות, לא הובא במהלך השנים הסיכום שהושג בעניין בין משרד הביטחון למשרד האוצר, לאישור הממשלה לשם הכרה בתוספת קבועה.הנושא היה אמור לעלות לאישור הממשלה כבר בינואר האחרון ואולם כבר אז העלה ארדן את הסתייגותו ולכן נדחה הדיון. ארדן דורש להחיל את התוספת בגין נושא זה גם על ציבור השוטרים. הבוקר הממשלה צפויה לאשר את ההחלטה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x