$
בארץ

סוף למאבק על ועד מיטב דש? ההסתדרות הלאומית גברה על הכללית

חברי הוועד של ההסתדרות הכללית בחרו לעזוב את הכללית ולחבור לוועד הפעולה בראשות ההסתדרות הלאומית וטוענים: "החלטנו לאחד כוחות ולשים את העובדים במרכז"

רחלי בינדמן 12:1110.11.16

מסתמן סוף למאבק במיטב דש בין ההסתדרות הלאומית לכללית לאחר שביממה האחרונה חלה תפנית בעלילה. חברי הוועד של ההסתדרות הכללית, בחרו לעזוב את הכללית ולחבור לוועד הפעולה בראשות ההסתדרות הלאומית.

 

 

עובדי בית ההשקעות מיטב דש התאחדו תחת ההסתדרות הלאומית. השבוע הודיעה ההסתדרות הלאומית על היותה הארגון היציג של מאות עובדי קבוצת בית ההשקעות מיטב דש . מהלך זה בא בתום פעילות בת 3 חודשים של מערך הגיוס בהסתדרות הלאומית במהלכו הוקם ועד פעולה.  

בית ההסתדרות הכללית (ארכיון) בית ההסתדרות הכללית (ארכיון) צילום: ד"ר אבישי טייכר

 

במקביל לפעילות ההחתמה של העובדים ללאומית, החלה גם ההסתדרות הכללית במבצע החתמות וזמן קצר לאחר ההכרזה של הלאומית על היותה הארגון היציג עשתה זאת גם הכללית. אלא , שבכירי ועד הפעולה של הכללית , עשו חושבים. במסרון ששלחו אתמול כתבו: "החלטנו לאחד כוחות ולשים את העובדים במרכז. אנחנו מודעים לכך שהלאומית הגיעו לרוב הנדרש בוודאות ולכן ויכוחים בבית המשפט לא יטיבו עם העובדים. אנחנו קוראים לכולם להצטרף להסתדרות הלאומית על מנת לאחד את הכוחות מול ההנהלה ולהשיג את ההסכם הקיבוצי הטוב ביותר..."/

 

ההסתדרות הכללית עם זאת עוד לא אמרה נואש וצפויה לדרוש בשעות הקרובות מהנהלת מיטב דש לקיים הליך בוררות שיכריע מי מהגופים ייצג את הוועד בהתאם לחתימות שנאספו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x