$
בארץ

בכירים בבנק הפועלים יזומנו לתשאול בפיקוח על הבנקים

הפיקוח יבחן את השלכות התלונה על תקיפה מינית נגד ציון קינן על תפקוד הבנק אולם לא יתערב בסוגיה עצמה – האם היתה תקיפה או לא

רעות שפיגלמן 08:2807.11.16

בפיקוח על הבנקים מתכננים להזמין בשבועות הקרובים בכירים מבנק הפועלים לתשאול בנוגע לתלונה של עובדת הבנק לשעבר על כך שהותקפה לכאורה מינית על ידי מנכ"ל הבנק לשעבר, ציון קינן, כך נודע ל"כלכליסט". באפשרותו של הפיקוח להזמין בכירים ונושאי משרה שכיהנו בעבר וכאלו שמכהנים כיום ככל שהם נוגעים למקרה.

 

בשבוע שעבר פורסם כי עובדת לשעבר בבנק טענה כי הותקפה מינית על ידי קינן במסגרת נסיעת עבודה לפני כעשר שנים בקזחסטן. כאשר שבה העובדת לארץ, היא ניהלה משא ומתן מול אגף משאבי אנוש בנוגע לסיום העסקתה בבנק ופיצויי הפרישה שלה, ובשלב מסוים במהלך המשא ומתן, שלא עלה יפה, ציינה העובדת בפני עורכי דינה את נושא התקיפה המינית לכאורה. בסופו של דבר סוכם שהיא תקבל פיצויי פרישה מוגדלים בהיקף של 6 מיליון שקל, לאחר התערבות של השופט בדימוס ונשיא בית הדין הארצי לעבודה לשעבר סטיב אדלר.

 

ציון קינן ציון קינן צילום: נמרוד גליקמן

 

עם פרסום הפרשה הוציא בנק ישראל הודעה על כך שהוא רואה בחומרה רבה את העובדה שהבנק לא דיווח לפיקוח על הבנקים על המקרה. הבנקים מחויבים לדווח לפיקוח על הבנקים כאשר בבנק עולה חשד או מוגשת תלונה על הטרדה מינית שביצע בכיר בבנק או נושא משרה — וזאת מכיוון שבאחריות הפיקוח לבדוק שהתנהלותו של אותו בכיר במישור המקצועי ממשיכה להיות תקינה. הפיקוח איננו מתערב בסוגיה עצמה — האם היתה תקיפה מינית או לא — אלא רק בהשפעה של התלונה או החשד על תפקודו של הבנק.

 

בתוך כך, בסוף השבוע מסרה המשטרה כי "הנושא ייבחן כמקובל על ידי הגורמים המקצועיים, לרבות בהתייעצות עם הפרקליטות ככל שיידרש, כדי לגבש החלטה אם יש מקום לקיים בדיקה או חקירה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x