בארץ

נציגות החשכ"לית בניו יורק תצומצם ב־15 עובדים וב־14 מיליון שקל

גובה החיסכון אמור לעמוד על כ־14 מיליון שקל בשנה, בעיקר בעקבות חזרתם של שני שליחי אגף החשב הכללי לארץ. יתר העובדים שישארו בניו יורק, במעמד של עובדים מקומיים זרים, צפויים להיות זולים יותר למשלם המסים

עמרי מילמן 08:2507.11.16
החשבת הכללית מיכל עבאדי־בויאנג'ו החליטה להקטין את הנציגות של אגף החשב הכללי בניו יורק, מ־25 עובדים לכ־10, בעקבות עבודה של חטיבת המימון והאשראי.

 

הנציגות אחראית לסייע בקשרי המשקיעים של ישראל ובפיקוח ובקרה תפעולית ליחידת החוב באוצר מול הבונד - הגוף שמגייס כבר שנים אג"ח עבור ממשלת ישראל. מדובר בחוב של כ־28 מיליארד דולר, אולם לאור התפתחויות טכנולוגיות ומערכות תשלומים שהממשלה החלה לעבוד איתם, באגף הבינו כי אין צורך להשאיר נציגות שכרוכה גם במימון בתי ספר לילדי השליחים ושכר דירה בניו יורק.

 

מיכל עבאדי בויאנג'ו מיכל עבאדי בויאנג'ו צילום: עומר מסינגר

 

גובה החיסכון אמור לעמוד על כ־14 מיליון שקל בשנה, בעיקר בעקבות חזרתם של שני שליחי אגף החשב הכללי לארץ. יתר העובדים שישארו בניו יורק, במעמד של עובדים מקומיים זרים, צפויים להיות זולים יותר למשלם המסים. יחידת החוב בראשה עומד סגן החשבת הכללית יהלי רוטנברג תקלוט כעת את מערכי התפעול השונים.

מי שאמור ללמוד מההחלטה שהתקבלה באוצר הוא משרד הביטחון שמחזיק משלחות רכש בעלות של כ־170 מיליון שקל בשנה על כ־130 העובדים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x