שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

הוקמה ועדת איתור לתפקיד מנכ"ל ביטוח לאומי

המהלך יוצא לדרך אחרי ששר הרווחה החליט שלא להאריך את כהונת שלמה מור יוסף בתפקיד; מנכ"ל משרד הרווחה אליעזר יבלון יעמוד בראש הוועדה

מיקי פלד 21:2706.11.16

מנכ"ל משרד הרווחה אליעזר יבלון יעמוד בראש ועדת האיתור לתפקיד מנכ"ל הביטוח הלאומי, שממחר ניתן להגיש לה מועמדות.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" לפני חודשיים, החליט שר הרווחה חיים כץ שלא להאריך את כהונתו של המנכ"ל הנוכחי של המוסד, פרופ' שלמה מור יוסף, מעבר לסוף השנה הנוכחית. למעשה סיים מור יוסף את הקדנציה שלו לפני כחצי שנה, והפרסום הצפוי היום של האפשרות להגיש מועמדות לתפקיד סותם ככל הנראה את הגולל על הארכת כהונתו. מלבד יבלון, בוועדה ישנם ארבעה חברים ממועצת הביטוח הלאומי, שהוא הגוף המפקח על עבודת המוסד. אולם מטבע הדברים, היחיד שיקבע בסופו של דבר מי יהיה המנכ"ל הבא הוא כץ עצמו.

 

חיים כץ. הוא שיקבע בפועל מי יהיה המנכ"ל חיים כץ. הוא שיקבע בפועל מי יהיה המנכ"ל צילום: אביגיל עוזי

 

הסיבה לכך שכץ לא האריך את כהונת מור יוסף ידועה רק לשניהם. אולם לפי גורמים המקורבים לשניים כץ לא עשה מאמצים מיוחדים כדי לשכנע את מורד יוסף להישאר בתפקיד. בעבר מתח כץ ביקורת על הביטוח הלאומי שמשית בירוקרטיה על המבקשים לקבל קצבה, שמונעת מהם לבסוף לממש את זכותם.

 

עם זאת, דווקא מור יוסף היה זה שלא פעם קידם רפורמות שבאופן מסורתי המוסד לא אהב, כמו הוצאה מידי המוסד את התפעול של ועדות הערר על תוצאות ועדות רפואיות.

 

תנאי הסף להגשת מועמדות הם בין השאר שמונה שנות ניסיון ניהולי כללי, מתוכן חמש שנות ניסיון ניהולי בכיר, בעוד ידע והבנה בנושאי ביטחון סוציאלי ושירותים חברתיים מוגדרים "רצויים" ולא הכרחיים. ניתן להגיש מועמדות עד 28 בחודש, ונודע כי האלופה במיל' אורנה ברביבאי עשויה להציג את מועמדותה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x