$
בארץ

אחרי חודשיים של עיצומים: נתיבי גז חוזרת לפעילות מלאה

שליש מעובדי הקבלן ייקלטו בחברה באופן מיידי כאשר שאר הדרישות ילובנו במו"מ בין הוועד להנהלת החברה. ההסתדרות: ההנהלה נענתה לדרישה לצמצם את תופעת עובדי הקבלן בחברה כתנאי מקדים לכניסה למו"מ

ליאור גוטמן 17:5006.11.16

חברת נתיבי גז חוזרת לפעילות מלאה, זאת לאחר חודשיים של עיצומים במסגרתם הם סירבו לחבר תחנות כוח פרטיות או מפעלים שונים.

 

נתיבי גז היא החברה הממשלתית שאחראית על פיתוח ותחזוקת מערכת הולכת הגז הטבעי מקו החוף לאורכה ורוחבה של המדינה. העיצומים החלו לאחר שהנהלת החברה ניסתה להנהיג לכאורה נהלים חדשים כגון נוכחות או החזרי נסיעות, כמו גם קליטה של עובדים חדשים לתפקידי ליבה (טכנאי גז וחשמלאים), במתכונת של מיקור חוץ, וזאת במציאות בה עובדי החברה טוענים שיש תקנים פנויים בחברה אותם ניתן לאייש באופן מיידי.

 

אבי ניסנקורן יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן יו"ר ההסתדרות צילום: נמרוד גליקמן

 

מי שהתערב במשבר היא הסתדרות העובדים, שהשיגה פשרה במסגרתה שליש מעובדי הקבלן ייקלטו בחברה באופן מיידי כאשר שאר הדרישות ילובנו במו"מ בין הוועד להנהלת החברה, ובתיווכה של סגנית הממונה הראשי על יחסי עבודה במשרד הכלכלה, עו"ד רבקה ורבנר.

 

"עובדי חברת נתיבי הגז הטבעי לישראל (נתג"ז) ישהו את כל העיצומים בחברה וישובו לעבודה במתכונת רגילה, לאחר הבנות ראשונות שהושגו בין הצדדים, כאשר ההנהלה נענתה לדרישת הוועד וההסתדרות לצמצם את תופעת עובדי הקבלן בחברה כתנאי מקדים לכניסה למו"מ", אומרים בהסתדרות, ומציינים שאת המו"מ יובילו יו"ר איגוד עובדי האנרגיה בהסתדרות דוד גלנוס, ועד עובדי נתג"ז בראשות יהודה דרי, והנהלת החברה בראשות המנכ"ל שמואל תורג'מן. עוד מסכמים שם שבכוונת הצדדים להשיג הסכם קיבוצי ראשון חברה עד סוף 2016.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x