$
בארץ

האם נהגי אגד פתחו בשביתה איטלקית?

בזמן שבירושלים מתקיימת הפגנת נהגי אגד, נוסעים ברחבי הארץ מדווחים על נהגים שלא מסכימים להעלות אותם לאוטובוסים

תומר הדר 09:4902.11.16

נוסעים ברחבי הארץ מדווחים היום (ד') על נהגי אגד מסרבים במקרים מסוימים להעלות נוסעים על אוטובוסים. במקרה אחר בירושלים דרש נהג אוטובוס של אגד מנוסעיו לרדת מן האוטובוס עקב תקלה טכנית, וזאת למרות שהנוסעים לא הבחינו בתקלה כלשהיא. לטענת נוסעים בקווי אגד, נהגים סיפרו להם כי הם יצאו ל"שביתה איטלקית", אלא שהשביתה האיטלקית לא תוכננה להתרחש היום.

 

אתמול הודיעה אגד מראש כי נהגיה עולים לירושלים כדי להפגין - אך מצב זה אינו מסביר את התנהגות הנהגים בקווים שאכן פעילים, שמאוישים בידי נהגים שלא עלו לבירה כדי לשבות.

 

על פי ההסתדרות, ניתנה לנהגים הוראה חד משמעית שלא לפגוע בנוסעים ולהיערך לשביתה רק ביום ב', אך הנהגים ככל הנראה אינם שועים להוראה.

 

דובר אגד, רון רטנר מסר: "כפי שהודענו אתמול, יתכנו היום שיבושים קשים ברחבי הארץ לאור הפגנה שמקיימת ההסתדרות בהשתתפות 1,600 נהגי ועובדי אגד, מול משרד האוצר בירושלים. האחריות למצב מוטלת לפתחם של משרדי האוצר והתחבורה ואנו קוראים לממשלה לשבת למו"מ מרתוני עם הנהלת אגד וההסתדרות כדי לתת מענה כולל שיבטיח כת עתיד התחבורה הציבורית בישראל. במקביל יש לשחרר את הכספים בסך 250 מיליון שקל שהמדינה מעכבת העברתם לאגד בניגוד להסכמים ואשר המשך עיכובם עלול שלא לאפשר את תשלום משכורות חודש דצמבר".

 

נהגי אגד בהפגנה בירושלים נהגי אגד בהפגנה בירושלים צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x