$
בארץ

מחאה שקטה: כחלון לא הגיע לישיבות הממשלה על תאגיד השידור

שר האוצר, שנותר הגורם המשמעותי האחרון שיכול לעצור את פירוק תאגיד השידור החדש, נעדר הבוקר ממספר דיונים במחאה על הצעת החוק הפרטית של ח"כ דוד ביטן

רוני זינגר 14:1630.10.16
שר האוצר משה כחלון לא הגיע הבוקר לישיבת הממשלה וכן לא משתתף בדיון שמתקיים אצל ראש הממשלה של ראשי הקואליציה בנוגע לגורל תאגיד השידור הציבורי.

גם דיון נוסף שמתקיים בוועדת שרים לחקיקה, נערך בהיעדרו. הסיבה לכך היא מחאת שר האוצר נגד הצעת החוק הפרטית של דוד ביטן לפירוק תאגיד השידור הציבורי.

 

בשעה זו מתקיים דיון ראשי הקואליציה אצל נתניהו, במסגרתו מבקש ראש הממשלה לבדוק עד כמה חזקה התנגדות השרים השונים להצעת החוק שמבקשת לפרק את התאגיד ולהחיות תחתיו מחדש את רשות השידור. עד כה הודיעו השרים נפתלי בנט, אריה דרעי, יעקב ליצמן וכמובן כחלון - כל אחד בשם סיעתו כי לא יתמכו בהצעת החוק של ביטן. ואולם ההערכות במערכת הפוליטית הן שכל אחד מהמתנגדים יוכל לשנות את דעתו בהתאם למשא ומתן שינוהל מולו שכן אף אחד מהסיעות לא מחזיקה בליבת האג'נדה שלה עקרונות שנוגעים לדבר.

 

כחלון שהוא למעשה הגורם האחרון המשמעותי שעשוי לעצור את פירוק התאגיד, הודיע ביום שישי לראשונה לציטוט כי יתנגד להצעת ביטן. הבוקר, כאמור, לא הגיע למשרד ראש הממשלה לישיבות השונות בהן היה אמור להשתתף.

 

מימין: כחלון, ביטן ונתניהו מימין: כחלון, ביטן ונתניהו צילום: עומר מסינגר, עמית שאבי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x