$
בארץ

אושרה תביעה ייצוגית נגד גבי אשכנזי: "הטעה את המשקיעים בחברת שמן"

לטענת התובע, אשכנזי, ששימש יו"ר שמן, והמנכ"ל לשעבר יוסי לוי, פרסמו הודעות כוזבות בדבר הימצאותם של סימני נפט בקידוח "ים 3", אף שידעו כי הקידוח יבש

נעמי צורף 12:0627.10.16

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב אישר אתמול (ד') תביעה ייצוגית נגד יו"ר שמן משאבי גז ונפט בע"מ לשעבר, הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, ונגד מנכ"ל החברה לשעבר יוסי לוי, בסך 65 מיליון שקל. טענתו העיקרית של המבקש, עו"ד יוגב חלפון, היא שהחברה פרסמה הודעות כוזבות ובכך הטעתה את המשקיעים. "לו היה המידע בידי המשקיעים, לא היו ממשים את האופציות שהיו ברשותם", נכתב בבקשה.

 

לפי הבקשה, החברה פרסמה מספר הודעות בדבר הימצאותם של סימני נפט ברמה גבוהה בקידוח "ים 3". ההודעות, שהתבררו ככוזבות, "נטעו במשקיעים תקוות שווא כי נמצא נפט באיכות גבוהה אך לבסוף הקידוח נמצא יבש". עו"ד חלפון טוען כי אשכנזי ולוי ידעו שמדובר בקידוח יבש ובכל זאת נתנו למשקיעים להשקיע ולממש את האופציות בהן החזיקו.

 

משמאל: יו"ר שמן לשעבר גבי אשכנזי ומנכ"ל שמן לשעבר יוסי לוי. לטענת התביעה, השניים הטעו בכוונה תחילה משמאל: יו"ר שמן לשעבר גבי אשכנזי ומנכ"ל שמן לשעבר יוסי לוי. לטענת התביעה, השניים הטעו בכוונה תחילה צילום: שי סלינס

 

הקבוצה המיוצגת שאושרה היא של בעלי מניות וניירות ערך אחרים בחברה שהחזיקו באופציות מסדרה 4 ומימשו אותן בין התאריכים 26.8.2013-22.9.2013. לטענת עו"ד חלפון, רווח החברה בעקבות התרמית עומד על 65 מיליון שקל: 35 מיליון שקל שגויסו במסגרת מימוש האופציות ו30 מיליון באמצעות הקצאת המניות.

 

לטענתו, אשכנזי ולוי נהגו שלא בתום לב ועשו שימוש במידע פנים כאשר בחרו לא לממש את האופציות שברשותם וכי "החברה הסתירה מידע והטעתה את המשקיעים ולכן עליה לשאת באחריות לנזק שנגרם".

 

השופטת דניה קרת מאיר כתבה כי בהחלטתה כי "הונח בסיס ראייתי מספיק למספר עילות תביעה" והחליטה למנות את משרד עוה"ד א. נאור ור. גרשיט לייצג בתביעה. במקביל, חייבה את חברת שמן, אשכנזי ולוי לשלם לחלפון 150 אלף שקל שחר טרחה.

 

בהודעה שהועברה לבורסה נכתב כי "החברה לומדת את ההחלטה והשלכותיה."

בטל שלח
    לכל התגובות
    x