$
בארץ

שוב: ועד נתיבי גז מונע חיבור תחנות כוח למערכת הולכת הגז הטבעי

לטענת העובדים הנהלת החברה מקפיאה את דיוני השכר בחברה וקולטת עובדים חדשים לתפקידי ליבה במתכונת של מיקור חוץ במקום לאייש תקנים. נתיבי גז היא החברה הממשלתית שאחראית על פיתוח ותחזוקת מערכת הולכת הגז הטבעי מקו החוף לרחבי המדינה

ליאור גוטמן 14:4126.10.16

ועד עובדי חברת נתיבי גז מונע מהבוקר (ד') חיבור של שלוש תחנות כוח פרטיות למערכת ההולכה הארצית, זאת בטענות על סחבת לכאורה מצד הנהלת החברה בכל הקשור לתנאי העבודה שם. נתיבי גז היא החברה הממשלתית שאחראית על פיתוח ותחזוקת מערכת הולכת הגז הטבעי מקו החוף לרחבי המדינה. בספטמבר האחרון הם מנעו את החיבור של תחנת הכוח הפרטית של מפעלי ים המלח. לטענת החברה, שפועלת בגיבוי ההסתדרות, עשרות מעובדי החברה מתכנסים ועוצרים את הפעילות בתחנה של נתג"ז, שאמורה החל מבעוד שבוע לספק גז לתחנת כוח חדשה שהקימה חברת כיל עבור מפעליה בים המלח, כאשר תחנת כוח נוספת שבצפון - נילית שבסמוך למגדל הענק ונמצאת בבעלות בין השאר של רפק - גם לא תתחבר למערכת ההולכה הארצית.

 

לטענת העובדים הנהלת החברה לכאורה מקפיאה את דיוני השכר בחברה ומנצלת את תקופת המו"מ כדי להנהיג נהלים חדשים כגון נוכחות או החזרי נסיעות, כמו גם קליטה של עובדים חדשים לתפקידי ליבה (טכנאי גז וחשמלאים), במתכונת של מיקור חוץ, וזאת שלכאורה ישנם תקנים פנויים בחברה אותם ניתן לאייש באופן מיידי.

 

הנחת צינור גז של נתג"ז במרכז הארץ (ארכיון) הנחת צינור גז של נתג"ז במרכז הארץ (ארכיון)

 

דוד גלנוס, יו"ר איגוד עובדי האנרגיה בהסתדרות, אמר ש"מצב בו חברה ממשלתית אינה ממלאת תקנים פנויים ומעדיפה להעסיק עובדים בצורה קבלנית אינו נתפס, וזאת מבלי לגעת בכלל בגרירת הרגליים ובצעדים שננקטים נגד העובדים במהלך המו"מ בין הצדדים. אני קורא למנכ"ל נתג"ז שמואל תורג'מן להתעשת וליישב במהרה באמצעות הידברות את הסוגיות שבמחלוקת".

 

חברי ועד הפעולה בנתג"ז, בראשות יהודה דרי, הוסיפו שההחלטה להחריף שוב את הצעדים הארגוניים הגיעה לאחר שהנהלת החברה "המשיכה בהתנהלותה העיקשת, במקום ללכת עמנו ביד ביד לטובת כל הצדדים. לא נזרים את הגז למפעלי ים המלח עד שחילוקי הדעות ייושבו, והתקנים הפנויים בחברה ימולאו במקום להעסיק עובדים באמצעות חברות קבלן".

 

מנתיבי גז נמסר: "עיצומים אלה מהווים הפרה בוטה מצד ההסתדרות את הסיכום אליו הגיעה החברה בתאריך 6.10.2016 עם ההסתדרות ועם נציגות העובדים. במסגרת סיכום זה הגיעו הצדדים להבנה על הפסקת עיצומי העובדים עד לתאריך 15.1.2017 בתמורה למספר צעדים בוני אמון מצד ההנהלה. בנושא קליטת עובדי הקבלן נדגיש שההסתדרות כבר הביעה את נכונותה להמשיך ולדון בקליטת עובדים אלה להעסקה ישירה במסגרת חברת בת ממשלתית של נתג"ז".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x