בארץ

טקמר תספק מערכות קשר פנים לצה"ל בהיקף של כ-40 מיליון שקל

החברה נבחרה על ידי משרד הביטחון לספק ולהטמיע מאות מערכות קשר בטכנולוגיית שמע דיגיטלית שיחליפו מערכות אנלוגיות ישנות

אסנת ניר 19:5825.10.16

חברת טקמר מקבוצת מר, נבחרה על ידי משרד הביטחון בתום הליך מכרז לספק ליחידת זרוע היבשה של צה"ל מערכות קשר בהיקף של כארבעים מיליון שקל. במסגרת הפרויקט החברה תפתח, תספק ותטמיע בצה"ל מאות מערכות קשר מבוססות טכנולוגיית ROIP/VOIP (טכנולוגיית שמע דיגיטלית), שיחליפו מערכות אנלוגיות ישנות.

 

מערכות קשר הפנים החדשות יאפשרו יישומים מתקדמים ברמת אבטחה גבוהה, כחיבור מספר רב של מכשירי רדיו ושיתופם בין מספר משתמשים. החברה צפויה לייצר את המערכות בקו ייצור באזור התעשייה של העיר שדרות. החוזה עם משרד הביטחון הינו לחמש שנים. במסגרת מהלך נרחב יותר מעבירה חברת האם, מר, פעילויות נוספות לשדרות, תוך גיוסם של עובדים נוספים.

 

טקמר היא חברת בת של חברת הטכנולוגיה ח.מר תעשיות, קבוצת חברות ישראלית בתחומי הביטחון, המודיעין, הסייבר והתקשורת, שנסחרת בתל אביב בשווי שוק של כשלושה מיליון שקל. בראש החברה, שהוקמה כתוצאה מספין-אוף שנעשה לפני כתשע שנים, עומד תא"ל במיל' ירון ליבנת, לשעבר ראש פרויקט ה"מרכבה" בצה"ל. החברה מתעסקת בעיקר בתחומי התקשוב והתקשורת בשוק האזרחי, הצבאי והציבורי.

 

הסגן הבכיר לראש מנה"ר לרכש מודיעין ותקשוב, אליעזר (איקו) חסון, שניהל את הליך המכרז מסר: "מנהל הרכש במשרד הביטחון נותן בכל שנה דגש מיוחד לחיזוק התעשיות הביטחוניות בפריפריה, ורק בשנת 2015 ביצע רכש ב-226 מיליון שקל ממפעלים בעיר שדרות. אנו מברכים על החלטתה של קבוצת מר להעביר את ייצור מערכות הקשר לקו ייצור חדש בשדרות, מהלך שיחזק עוד יותר את חוסנה הכלכלי של העיר".

 

שדרות. קו ייצור שיתרום לחוסנה הכלכלי של העיר שדרות. קו ייצור שיתרום לחוסנה הכלכלי של העיר צילום: חיים הורנשטיין

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x