$
בארץ

הפעם זה יקרה? ניסנקורן מאיים להשבית את כל קווי אגד החל ב-7 בנובמבר

לאחר שאיום השבתת האוטובוסים עם צאת סוכות נדחה, קובע יו"ר ההסתדרות תאריך יעד חדש ותוקף: "פקידי המדינה מנסים לייבש את אגד ולהפוך את הנהגים לסוג של עובדי קבלן. האחריות למנוע את העמקת המשבר נמצאת בידי האוצר ומשרד התחבורה"

תומר הדר 13:3225.10.16

האם אגד תשבית את הקווים בעוד כשבועיים? לניסנקורן פתרונים. לאחר שלפני החגים איימה אגד כי תשבית את קווי האוטובוס עם צאת סוכות, איום שבינתיים נדחה, קובע היום ניסנקורן תאריך יעד חדש: 7 בנובמבר.

 

לפי ניסנקורן, במידה ומשרד האוצר ומשרד התחבורה לא ימצאו פתרון הולם למשבר המאיים על עובדי אגד, ב-7 בנובמבר ואילך ישביתו עובדי אגד את תנועת האוטובוסים – בכל רחבי הארץ.

 

שביתה בעוד שבועיים? שביתה בעוד שבועיים? צילום: נמרוד גליקמן

 

לדברי ניסנקורן: "לאורך השנים, וביתר שאת בתקופה האחרונה, פקידי המדינה מנסים לייבש את אגד ולהפוך את הנהגים לסוג של עובדי קבלן. צעדים אלו, המתבצעים ברגל גסה ותוך התפשרות מדאיגה על נושאי הבטיחות, פוגעים לא רק במעמד הנהגים אלא באינטרס הציבורי הכולל. במקום להשקיע בתחבורה הציבורית, להעלות את ערך השעה של הנהגים, לטפל במחסור החמור של כוח אדם מיומן, המדינה מתכננת לבטל סובסידיות שלפחות מחציתן מיועדות לממן את השירות לאוכלוסיות מוחלשות. הכוח והאחריות למנוע את העמקת המשבר ואת השלכותיו החמורות על הנהגים ועל ציבור הנוסעים, נמצאת בידיהם של משרד האוצר ומשרד התחבורה".

 

מאגד נמסר בתגובה, "יש להצטער שהגענו למצב שבו הנהגים והעובדים המקצועיים והמסורים נאלצים להשבית את התחבורה הציבורית בישראל. משרדי האוצר והתחבורה הם הנושאים באחריות הבלעדית לכאוס ולפקקים שצפויים לכמיליון וחצי נוסעים רבים מבניהם, חיילים, בני נוער, קשישים וסטודנטים, שלא יוכלו להגיע ליעדם. הנהלת אגד קוראת לממשלה לחדול מהניסיונות לייבש את אגד ולהפסיק לעכב תשלומים בהיקף של 250 מיליון שקל המגיעים לאגד. במקום זאת אנו קוראים לממשלה לחדש את המו״מ באופן רציני כדי להגיע להבנות ולחתום על הסכם תשומות חדש עם אגד ללא דיחוי נוסף".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x