$
בארץ

איחוד התאגיד עם גל"צ? יו"ר הקואליציה מתעקש להחזיר את רשות השידור

לצד זאת, גורמים בקואליציה אמרו ל"כלכליסט" כי אתמול בערב, מיד לאחר האירוע בסוכתו של שר התחבורה ישראל כץ, התכנסו גורמים ממשרד ראש הממשלה והאוצר לדון בנושא עם נציגי הקואליציה

עמרי מילמן ורוני זינגר 20:2319.10.16

בעקבות הדיווחים על יוזמה חדשה שתחסל את תאגיד השידור אך תקים גוף שיכלול את רשות השידור, גל"צ והחינוכית, אומר יו"ר הקואליציה דוד ביטן כי מדובר ביוזמה שיערך זמן רב עד למימושה, וכי הוא נותר דבק בהצעת החוק הפרטית שהגיש לביטול תאגיד שהשידור והחייאתה מחדש של רשות השידור הישנה. בשבועיים האחרונים התרבו ההערכות בקואליציה לפיהן הולכים וגדלים הסיכויים כי תאגיד השידור לא יקום ותחתיו תשאר רשות השידור הישנה בהתאמות חדשות כפי שהן באות לידי ביטוי.

 

"התכנית חדשה לשידור הציבורי אינה ישימה ואיני יודע מה מקורה. מדובר בספין לא מוצלח שמטרתו להכניס משתנים חדשים ולסבך את המצב כדי לנסות ולעכב את הצעת החוק שלי שתחסוך כסף ציבורי רב כל השאר הם שמועות חסרות בסיס", אמר הערב ח"כ ביטן.

לצד זאת, גורמים בקואליציה אמרו הערב ל"כלכליסט" כי כבר אתמול בערב, מיד לאחר האירוע בסוכתו של שר התחבורה, ישראל כץ התכנסו גורמים ממשרד ראש הממשלה והאוצר לדון בנושא עם נציגי הקואליציה.

 

יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן צילום: עומר מסינגר

 

ההערכות גברו לאחר ששר החינוך נפתלי בנט כבר הודיע כי ישתף פעולה עם ראש הממשלה בעניין, ובשבועות האחרונים המתינו כולם למוצא פיו של שר האוצר כחלון, שבחר שלא להביע את עמדתו באופן פומבי. המסר היחיד הגיעה מיו"ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן, ששיגר בימים האחרונים ואף הערב הודעות לעיתונות לפיהן כולנו ממשיכה לתמוך בהקמת תאגיד השידור החדש. עם זאת, גורמים בקואליציה טענו לאחרונה כי אי נקיטת עמדה ברורה ופומבית של שר האוצר "מעט משונה" וכי לאיש לא ברור באמת באיזה צד באמת באיזה צד כחלון נמצא.

 

לטענת ביטן, הצעת החוק תחסוך לקופת המדינה כ-2 מיליארד שקל, גם לאחר תשלום הפיצויים לעובדי התאגיד שיפוטרו, אך באגף התקציבים באוצר טוענים כי החשבונאות של ביטן לא עולה בקנה אחד עם המספרים שבידיהם ובין הצדדים טרם התקיימה פגישה.

 

הרצוג: "האיומים על הקמת התאגיד מתאימים לדיקטטורות חשוכות"

 

ראש האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג שוחח הערב עם יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל על התאגיד הציבורי. השניים סיכמו לנהל מאבק עיקש למען חופש הביטוי והתקשורת החופשית. "האיומים על הקמת תאגיד השידור הציבורי מתאימים לדיקטטורות חשוכות", אמר הרצוג. "בזירת הקרב הזו אנחנו נעמוד לצידה של הדמוקרטיה, לצידו של חופש הביטוי ולצידה של התקשורת החופשית ונגד הקומבינה הצבועה והאפלה. נעשה כל שנוכל כדי לבלום את ביבי ושותפיו מלדרוס ולדרדר את מדינת ישראל למקומות מסוכנים מאוד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x