שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נושי מגה דורשים עשרות מיליוני שקלים מכספי הפנסיה של עובדים לשעבר ברשת

מדובר בכספי גמל והשתלמות שהועברו החל מ-1970 על ידי הנהלות מגה, קלאבמרקט וקו-אופ לטובת החיסכון הפנסיוני של העובדים, אולם חלק מהם מעולם לא אותרו. אגף שוק ההון באוצר מתנגד להעברת הכספים לנושים

רחלי בינדמן 19:2708.10.16

נאמני רשת הסופרים מגה מבקשים לשים ידיהם על עשרות מיליוני שקלים השייכים לחסכונות הפנסיה של העובדים לשעבר של מגה, קו־אופ וקלאבמרקט שהם או מוטביהם טרם אותרו. כך עולה מהתדיינות משפטית בין בית ההשקעות הלמן־אלדובי, שכספי החיסכון של העובדים הועברו ב־2012 לניהולו ושמתנגד להעברת הכספים לנאמנים ולבין הנאמנים — רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר ברטוב.

בערב ראש השנה נרשמה התפתחות בפרשה כשאגף שוק ההון במשרד האוצר, המפקח על כספי הפנסיה של הציבור, הגיש עמדתו בעניין לבית המשפט והביע התנגדותו להעברת הכספים לקופת הפירוק שתשמש את נושי מגה. בתגובתו נכתב על ידי האגף כי "השאלה מה ייעשה בכספים הללו הנה שאלה שצריכה לעלות במסגרת בחינה של הלמן־אלדובי וזאת בשים לב לחובת הנאמנות לעמיתים המוטלת עליו, ואולם אין מקום להעברת כספים שהופקדו עבור העובדים ושייכים לעובדים בחזרה אל המעסיק".

 

נאמני מגה רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר בר טוב נאמני מגה רו"ח גבי טרבלסי, עו"ד אהוד גינדס ועו"ד אמיר בר טוב צילום: עמית שעל

 

מדובר בכספי גמל והשתלמות שהועברו מ־1970 על ידי הנהלות הרשתות מגה, קלאבמרקט וקו־אופ לטובת החיסכון הפנסיוני של העובדים. ב־2012 הועברו כספי העובדים הללו, כ־300 מיליון שקל, לניהול בית ההשקעות הלמן־אלדובי. ביחס ל־22.2 מיליון שקל מתוך הסכום (כולל התשואה שהושגה) לא אותרו עד כה העובדים שעבורם הכסף הופקד וזאת בשל כשל רישומי מצד המעסיקים. מתוך הסכום הכולל 14.4 מיליון שקל נמצאים בקופות גמל ועוד 7.8 מיליון שקל בקרנות השתלמות.

 

בפנייה של הלמן־אלדובי לבית המשפט המחוזי הוא טוען כי "החברות שבהסדר הן כמעט הגורם האחרון עלי אדמות היכול לטעון לזכויות בכספים הלא מאותרים והלא מזוהים. מוזר יהיה (בלשון המעטה) אם דווקא המעסיקים, האחראים במידה רבה למחדל שבבסיס הליך זה, ייהנו מתוצאות מחדלם ויזכו בכספים נשוא הליך זה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x