$
בארץ

הוכרז סכסוך עבודה באגד; חשש שקווי האוטובוסים יושבתו אחרי החגים

הסכסוך הוכרז על רקע סירוב לכאורה של האוצר לחתום על הסכמי סובסידיה חדשים, שבעקבותיו קיים חשש לאיתנות הפיננסית של החברה, לטענת ההסתדרות. ניסנקורן: "במקום להשקיע בתחבורה הציבורית, מנסים להפוך אותם לדגם נוסף של עובדי קבלן"

ליאור גוטמן 14:0805.10.16

הסתדרות העובדים הכללית הכריזה היום (ד) על סכסוך עבודה בקואופרטיב אגד. לטענת ההסתדרות, קיים חשש לאיתנות הפיננסית בחברה, על רקע סירוב לכאורה של משרד האוצר לחתום על הסכמי סובסידיה חדשים.

 

אגד מסיעה מעל למיליון איש ביום. הכרזה על סכסוך עבודה מאפשרת לעובדים שם להשבית באופן מלא או חלקי את תנועת האוטובוסים תוך 14 יום מרגע ההכרזה, כלומר כבר אחרי תקופת החגים. לטענת ההסתדרות, החל מנובמבר 2016 יופעלו קיצוצי שכר במעמד צד אחד כדי להתמודד עם הבעיות הפיננסיות באגד. "פקידי המדינה פועלים באופן חסר אחריות העשוי למוטט את אגד", אמר יו"ר ההסתדרות אני ניסנקורן. הוא הוסיף כי "כך גם יביאו לפגיעה באינטרס הציבורי הכולל. תופעת ייבוש השירותים הציבוריים על ידי הפקידות הגיעה עכשיו לאגד, שעובדיה ונהגיה נותנים שירות אחראי ומסור עשרות שנים. זהו מעמד הביניים שמדרדרים אותו מטה. במקום להשקיע בענף התחבורה הציבורית, מנסים להפוך אותם לדגם נוסף של עובדי קבלן. לא נסכים להפקיר את הנהגים ולהתפשר על בטיחות הנוסעים. אנו נעמוד לימין נהגי אגד במאבקם המוצדק, ונילחם על ביטחונם התעסוקתי, תוך הבטחה שכל אחד מהם ימשיך לתת שירות איכותי ובטוח לאזרחי ישראל".

בית אגד בית אגד צילום: עמית שעל

 

דובר אגד רון רטנר מסר בתגובה לפרסום החשש משביתה: "באגד מצטערים מאוד על כך שהגענו למשבר כה חריף עם העובדים ועם המדינה. זה שנה וחצי שאגד מנהלת משא ומתן מול משרדי התחבורה והאוצר לחידוש הסכם התשומות עם הממשלה, לאחר שההסכם הקודם הסתיים לפני כ-9 חודשים. לצערנו אין התקדמות במגעים לחידוש ההסכם זה זמן רב. במצב זה ברור שאין ביכולתנו לחתום על הסכם קיבוצי חדש עם ציבור הנהגים ולהבטיח את זכויותיהם וזכויות החברים, ללא הסכם ארוך טווח עם הממשלה. הציבור בישראל סומך על אגד ובוטח בנהגיו ועל כן אנחנו מקווים שהמדינה תתעשת ותגיע להבנות עם אגד לטובת תחבורה ציבורית בטוחה, יעילה והוגנת בישראל".

 

טרם התקבלה תגובה ממשרד האוצר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x