$
משפט

עוקץ במיליונים: חשד לשיתוף פעולה בין עובדים בחברות סלולר לעבריינים

על פי תלונות שהגיעו מאזרחים, עובדים בחברות פרטנר, פלאפון וסלקום בצפון הוליכו שולל לקוחות שהוצע להם לרכוש טלפונים סלולריים במחיר מוזל וגנבו מהם אלפי שקלים בכרטיס האשראי; המשטרה פתחה בחקירה

אלירן מלכי 19:3627.09.16

משטרת ישראל פתחה בחקירה בעקבות תלונות שהתקבלו מאזרחים לפיהן עובדים בחברות הסלולר פרטנר, פלאפון וסלקום בצפון הארץ שיתפו פעולה עם עבריינים בשנה האחרונה כדי להוליך שולל את הלקוחות שניסו לקנות טלפונים סלולריים באופן מוזל, והצליחו לגנוב מהם מיליוני שקלים.

 

העוקץ עבד ככל הנראה בשלושה שלבים: בשלב הראשון עבריינים פנו ללקוחות החברות ושכנעו אותם לרכוש טלפונים במחיר מוזל על ידי כך שייגשו ביחד איתם לחברות הסלולר ולמשווקים הפרטיים ויבצעו רכישה מלאה של המכשיר באמצעות כרטיס אשראי. השלב השני של העוקץ התבצע בתוך החברות, כאשר נציג המכירות גרם לאותו לקוח להבין שהוא יזכה אותו באופן מלא מספר שבועות לאחר הקנייה. בשלב השלישי כדי לקבל את הזיכוי כביכול, הלקוח שילם לעבריין סכום שנע בין מאות לאלפי שקלים לפי גובה העסקה.

 

 

 

לאחר שהלקוחות ראו כי הם לא זוכו והבינו כי רימו אותם, הם החליטו להתלונן במשטרה. היקף התרמית מוערך בכמה מיליוני שקלים.

 

המשטרה נמסר כי "התקבלו תלונות מאזרחים על חיובים בסכומים של אלפי ועשרות אלפי שקלים שנגבו מכרטיס האשראי שלהם לאחר שמסרו את פרטיו בעת רכישת טלפונים סלולריים או שירותי תקשורת סלולרית. בעקבות תלונות אלו משטרת ישראל פתחה בחקירה. החקירה נמצאת בראשיתה וטרם ניתן למסור פרטים נוספים. משטרת ישראל מבקשת מאזרחים שביצעו עסקאות דומות לבדוק את חיובי האשראי שלהם ולהגיש תלונה במידת הצורך".

 

 צילום: bigstock

 

מסלקום נמסר החברה "רואה בחומרה את המקרה, בודקת אותו ותסייע לרשויות החוק ככל שתידרש".

 

מפרטנר נמסר כי "בעקבות התרמית שנחשפה כנגד חברות הסלולר, אנו בודקים את הנושא ובוחנים פנייה למשטרה".

 

מפלאפון נמסר: "החברה בודקת את הנושא. מעבר לכך, באפשרותו של רוכש שסבור כי גורם אחר הונה אותו – לפנות למשטרה, על מנת שתחקור את העניין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x