שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נתניהו: "עסקת הגז עם ירדן חשובה ומקדמת את משק האנרגיה הישראלי"

בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו: "בדיוק בגלל זה קידמנו את מתווה הגז"; רה"מ אמר לשטייניץ: "אני רוצה להודות לך יובל, על המאמץ"

רוני זינגר 12:5927.09.16

בפתח ישיבת הממשלה שהתקיימה הבוקר (ג'), התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לעסקת הגז עם ירדן ואמר: "אתמול שמענו על חתימת הסכם לייצוא גז בין חברות הגז של ישראל, חברות הגז שעוסקות בהפקת הגז מקרקעית הים, עם חברת החשמל של ירדן. זהו הסכם מאוד חשוב. הוא מקדם את משק האנרגיה הישראלי, הוא מחזק את היחסים עם ירדן וכמובן בדיוק בגלל זה קידמנו את מתווה הגז".

 

נתניהו הוסיף: "אנחנו מוציאים את הגז מהאדמה והמדינה מרוויחה את הפירות הגיאו-פוליטיים, הכלכליים והחברתיים האדירים שטמונים בגז. אני רוצה להודות לך, יובל, על המאמץ שאתה משקיע בתחום הזה כבר הרבה זמן".

 

נתניהו ושטייניץ נתניהו ושטייניץ צילום: דוברות הכנסת

 

עוד התייחס נתניהו גם לפגישותיו עם המועמדים לנשיאות בארצות הברית וחזר על הקשר החזק הקיים בין שתי המדינות. כמו כן התייחס נתניהו לצורך, לדבריו, בחיזוק הקשרים של ממשלת ישראל וקשרי המסחר עם מדינות אפריקה ודיבר על פגישותיו עם מנהיגי מדינות היבשת בעת ביקורו באו"ם: "מנהיגים אפריקאים התייצבו זה אחר זה ואמרו: 'אנחנו זקוקים לפלא הישראלי. אתם עוזרים לנו לפתור את בעיות המים שלנו, בעיות האנרגיה שלנו, בעיות התברואה הציבורית שלנו. בכל תחום ותחום אנחנו רוצים את ישראל'".

 

"אני שוב קורא לשרים לנסוע לאפריקה", המשיך ראש הממשלה. "כמו שאמרתי לכם לנסוע לסין, לנסוע להודו ולנסוע למדינות אחרות, אני אומר: סעו לאפריקה. אנחנו נצבע את מפת העולם בכחול-לבן, ובסופו של דבר, גם האו"ם ישקף את המציאות המשתנה הזאת".

 

נתניהו סיים בברכת שנה טובה לתושבי ישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x