$
בארץ

בית החולים אסף הרופא: 300 עובדי קבלן נקלטו בהעסקה ישירה

מדובר בצעד ראשון הנובע מהסכם בין האוצר להסתדרות לפיו עובדי ניקיון יקלטו להעסקה ישירה והוא צפוי להתרחב לבתי חולים ממשלתיים נוספים; יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: "העובדים כבר לא יהיו שקופים"

ספי קרופסקי 15:1326.09.16

300 עובדי ניקיון מבית החולים אסף הרופא בצריפין נקלטו היום (ב') רשמית להעסקה ישירה לראשונה בישראל.

 

מדובר בצעד ראשון בתכנית כללית לקליטת עובדי ניקיון בהעסקה ישירה, והיא צפויה להתרחב בבתי חולים ממשלתיים נוספים. בטקס הקליטה שנערך היום בבית החולים השתתפו שרי האוצר והבריאות משה כחלון ויעקב ליצמן וכן יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

 

 

 

המהלך הוא למעשה תוצר של הסכם שהושג בין השר כחלון לבין יו"ר ההסתדרות ניסנקורן ביולי 2015 לצמצום תופעת עובדי הקבלן. למעשה, כחלון וניסנקורן מבקשים במסגרת ההסכם המדובר להסדיר מחדש את עבודת תאגידי הבריאות (או בשמם השני קרנות המחקר) – גופים משפטיים המנהלים את עבודת שעות אחר הצהריים בבתי החולים הממשלתיים.

 

התאגידים הללו הפכו ברבות השנים לגוף העסקה נוסף שדרכיהם נשכרו עובדים נוספים לבתי החולים החל מעובדי ניקיון (כעובדי קבלן) ועד רופאים. באחת מטיוטות חוק ההסדרים האחרון אף הופיע סעיף בנושא, שנגנז לבסוף עם פרסום הנוסח הסופי, אולם הצעד שהחל היום באסף הרופא הוא חלק לכל דבר ועניין מתכניתם של כחלון וניסנקורן לשים קץ לתופעת העסקת עובדי הקבלן בבתי החולים באמצעות תאגידי הבריאות הללו.

 

השר כחלון אמר בטקס כי "חברה נורמלית לא יכולה לחיות עם תופעה שעובד אחד מקבל מתנה לחג והשני לא. אין יותר מקום לעובדים שווים ושווים יותר, העוולה הזאת צריכה לעבור מן העולם".  

עובדי הנקיון עם השרי משה כחלון ויעקב ליצמן ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן עובדי הנקיון עם השרי משה כחלון ויעקב ליצמן ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן צילום: דובר המרכז הרפואי אסף הרופא

 

השר ליצמן שנאם גם הוא אמר כי "קליטת עובדי ניקיון כעובדי מדינה הוא מסר חברתי חשוב שיביא רווחה למאות עובדים מסורים ויקרים שיהיו זכאים לתנאים וזכויות מתאימות".

 

יו"ר ההסתדרות ציין כי "העובדים כבר לא יהיו שקופים, כל אחד מכם מקבל בחזרה את כבודו האנושי. קליטת עובדי הניקיון, שעושים עבודת ליבה, היא חשובה וסימבולית, הטקס היום הוא רק תחילת הדרך ואנחנו מחויבים לקלוט את כל עובדי הניקיון בבתי החולים הממשלתיים והעירוניים, וגם בשירותי בריאות כללית זה יבוצע".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x