$
בארץ

ההסתדרות מתנגדת להמלצות האוצר להעלות את גיל הפרישה לנשים

יו"ר ההסתדרות הודיע לשר האוצר כי הדו"ח לא מייצר איזונים נכונים להגנה על ציבור עובדות מוחלשות ולא ייתן יד להעלאת גיל הפרישה כל עוד לא השתכנע שציבור נשים גדול לא מושלך לעת זקנה ללא פתרון ראוי

עמרי מילמן 17:0625.09.16

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע היום לשר האוצר משה כחלון שמסקנות הדו"ח להעלאת גיל הפרישה לנשים, אשר הוביל אגף התקציבים באוצר אינן מקובלות עליו, וכי הוא פונה לשר כי לא יאמצם. ניסנקורן התייחס לפרסומים העוסקים באופי והיקף הפיצויים שיינתנו בעקבות העלאת גיל הפרישה בהיקף של כמיליארד שקל למשך עשור שיביאו להכפלת מס הכנסה שלילי לנשים מעל גיל 60, להגדלת ההכשרות המקצועיות דרך משרד הכלכלה ובאמצעות דרך מעגלים, קרן שממומנת על ידי המדינה שפועלת לטובת עובדים העוסקים במקצועות שוחקים. וכן להארכת תקופת דמי אבטלה לנשים מעל גיל 60 ל-250 ימי עבודה במקום 175 יום. חברי הוועדה בראשה עומד הממונה על התקציבים, אמיר לוי טרם הגיעו להסכמה בנוגע לגיל הפרישה החדש, אולם באוצר שואפים להעלותו בכל מקרה, ל-64 לפחות.

 

יו"ר ההסתדרות אמר כי הדו"ח לא מייצר איזונים נכונים להגנה על ציבור עובדות מוחלשות וכי עמדה זו נמסרה גם על-ידי פרופ' רות בן ישראל, אשר ייצגה את ההסתדרות בוועדה. ניסנקורן הודיע כי "לא ייתן יד להעלאת גיל הפרישה כל עוד לא השתכנע שציבור נשים גדול לא מושלך לעת זקנה ללא פתרון ראוי".

 

אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות צילום: עמית שעל

 

מוקדם יותר היום הודיעו חברות הכנסת, שלי יחימוביץ, זהבה גלאון ואורלי לוי אבקסיס, הפועלות מול הוועדה, כי בניגוד לניסיונות האוצר להציג כאילו ישנה הסכמה רחבה על ההמלצות, הן מתנגדות לכך בתוקף. לדבריהן "אין במסקנות הוועדה, בשום פנים ואופן, כדי לתת פתרון ממלכתי וכולל לפגיעה הקשה מנשוא בנשים המבוגרות, העניות והחלשות ביותר במשק. נשים שנפלטו משוק העבודה ויושלכו לעוני עמוק – בלי פנסיה, בלי קצבת זקנה ובלי פרנסה, ונשים בעבודות שוחקות שיגזר עליהן סבל פיסי ונפשי".

 

חברות הכנסת הוסיפו: "אנו משוכנעות כי שר האוצר ידחה את מסקנות הוועדה, ולא יתן יד להגברת העוני והסבל בקרב החוליות החלשות ביותר בחברה. הפתרונות המוצעים במסקנות הוועדה דלים, חלקיים, ומסתמכים במידה רבה מדי על רצונם הטוב של גורמים חיצוניים – קרנות ועמותות. נשארו חורים גדולים מדי במסננת, חורים שדרכם יפלו נשים עניות ומבוגרות. לא נאפשר את הפקרתן, נהיה להן לפה וניאבק את מאבקן, עד למציאת פתרון ממלכתי כולל אשר במסגרתו הן לא יושלכו לצדי הדרך"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x