בארץ

פרסום ראשון

משרד המשפטים: נתניהו יכול להצביע על מיסוי דירה שלישית

אתמול אמר ראש הממשלה כי הוא מנוע מהצבעה - מאחר שבבעלותו לפחות שלוש דירות; שרת המשפטים שקד טענה כי נתניהו לא נמצא בניגוד עניינים - ומשרדה יפרסם היום חוות דעת ברוח זו

משה גורלי 14:4825.09.16

משרד המשפטים יאשר לראש הממשלה בנימין נתניהו להצביע על מיסוי הדירה השלישית. חוות הדעת צפויה להתפרסם עוד היום (א'). חוות הדעת התבקשה על ידי שרת המשפטים איילת שקד לאחר שנתניהו אמר כי בבעלותו לפחות שלוש דירות, ולכן לטענתו הוא מנוע מלהצביע. אמש הודיעה שקד בפרסום בחשבון הטוויטר שלה כי היא מתכוונת לבקש את חוות הדעת.

 

האישור עולה בקנה אחד עם החלטת היועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון, לפיו חברי כנסת אינם מנועים להצביע כשמדובר בחקיקה. חוות הדעת ניתנה בעניינם של השרים משה כחלון וחיים כץ שסירבו להצביע בעד מתווה הגז. ינון הדגיש אז את ההבדל בין הצבעה בממשלה לבין הצבעה בכנסת. בכנסת ההצבעה היא כנבחר ציבור ובידי הציבור הכוח להחליף את נבחריו.

 

בנוסף, מדובר בשאלה רוחבית שנוגעת לעשרות אלפי אנשים, ולא מדובר בעניין אישי של נתניהו. צוין כי כאשר עלה החוק בממשלה, במסגרת הצבעה על תקציב המדינה וחוק ההסדרים, הצביע בעדו נתניהו ולא פירט דבר אודות ניגוד העניינים.

 

 

הציוץ של שרת המשפטים איילת שקד אמש הציוץ של שרת המשפטים איילת שקד אמש צילום: twitter

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x