$
משפט

עדי צים יזומן בשבועות הקרובים לשימוע לפני הגשת כתב אישום על עבירות של הלבנת הון ומרמה

החקירה נגד בעל השליטה בחברת ניכיון הצ'קים הבורסאית צפויה להסתיים בעוד שבועיים. במרכז החקירה נגד צים עומד החשד שחברות כוח אדם קטנות ביצעו הונאת מס וביטוח לאומי בהיקף של מאות מילוני שקלים, כאשר עשרות מיליוני שקלים מהם הולבנו באס.אר אקורד

זוהר שחר לוי ונעמי צורף 08:4425.09.16
איש העסקים עדי צים, בעל השליטה בחברת ניכיון הצ'קים הבורסאית אס.אר אקורד, יזומן בשבועות הקרובים לשימוע לפני הגשת כתב אישום על ביצוע עבירות של הלבנות הון, מרמה והפרת אמונים ורישום כוזב במסמכי תאגיד, כך מסרה עו"ד ליאת בכור מהמחלקה לתיקים מיוחדים ברשות המסים, הפרקליטה שמלווה את החקירה.

עו"ד בכור ציינה בדיון שנערך בשבוע שעבר בבית משפט השלום בראשון לציון שהחקירה נגד צים — שמנוהלת על ידי היחידה למאבק בפשיעה הכלכלית של המשטרה (היאל"כ), חקירות מכס ומע"מ תל אביב ומס הכנסה תל אביב — תסתיים בתוך שבועיים.

 

במרכז החקירה נגד צים, שנפתחה בחודש יוני, עומד החשד שחברות כוח אדם קטנות ביצעו הונאת מס וביטוח לאומי בהיקף של מאות מילוני שקלים, כאשר עשרות מיליוני שקלים מהם הולבנו באס.אר אקורד.

 

לפני כחודש הוגש כתב אישום חמור נגד אחד החשודים בפרשה, יצחק ואזנה, ושבע חברות שבשליטתו על עבירות מס, מרמה והלבנת הון בהיקף עצום של כ־1.3 מיליארד שקל על פני כמה שנים. בין הראיות שאספו החוקרים ישנן גם האזנות סתר.

 

עדי צים. "ריסקו לי את העסקים" עדי צים. "ריסקו לי את העסקים" צילום: עמית שעל

 

"העבירות הן בהיקף של לא פחות מ־700 מליון שקל", אמרה עו"ד בכור בדיון שעסק בבקשתם של צים ובני משפחתו לשחרר לידיהם דירות, קרקעות, כלי רכב וכספים שהוקפאו במהלך החקירה. לדברי סנגורו של צים עו"ד גלעד ברון, המייצג אותו ביחד עם עו"ד חיים לוי, שווי הנכסים שנתפסו מוערך ב־300 מיליון שקל. בין הנכסים היה מזומן בכספת בסכום של 125 אלף יורו, שלטענת צים הם כספי החתונה של בתו.

 

"אחת העבירות שבהן הוא חשוד היא הסתרת הנהנה האמיתי מהכספים ואי־דיווח בהתאם לחוק הלבנת הון", אמרה עו"ד בכור, "אבל יש עוד שני ראשים לעבירה: מרמה והפרת אמונים ורישום כוזב במסמכי תאגיד. עבירת הפרת אמונים ומרמה עומדת בסביבות 580 מיליון שקל. עבירת הלבנת הון מעל 200 מיליון שקל, ורישום כוזב במסמכי תאגיד על קצת פחות ממיליון שקל".

 

"הם חקרו אותי 25 שנה אחורה, הם מתוסכלים מכמה שאני ישר ולא נגעתי במסטיק", אמר צים במהלך הדיון לשופט שמעון שטיין. "הם ריסקו לי את העסקים. לא עשיתי כלום והם יודעים את זה, הם בדקו אותי בכל דרך אפשרית. עברתי חקירה כלכלית שאף אחד במדינת ישראל לא עבר, כל פעם הם מחפשים סעיפים אחרים. אני לא מפחד מהשימוע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x