$
משפט

ענבל אור: "אין עו"ד שמוכן לקחת את התיק ולייצג אותי"

הסיבה לכך, לדברי יזמת הנדל"ן, היא בקשת כונס הנכסים לקבל פירוט של הסכמי שכר הטרחה עמה. במקביל, ביהמ"ש אישר לכונס למכור את זכויותיה בשתי דירות בפרויקט ברמת גן

זוהר שחר לוי 12:2412.09.16
בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר אתמול (א') לכונס הנכסים של ענבל אור למכור את זכויותיה בשתי דירות בפרויקט "השניים" ברחוב ארלוזורוב ברמת גן. במקביל ביקשה אור לדחות את הדיון שהתקיים בפני השופט איתן אורנשטיין, וטענה: "אין עו"ד היום שמוכן לקחת את התיק ולייצג אותי".

 

מדובר בדירה רגילה ובפנטהאוז הממוקמות בפרויקט קבוצת רכישה של קבוצת אור סיטי נדל"ן ברחוב ארלוזורוב ברמת גן. עו"ד ארז ביקש לממש את שתי הדירות לצורך המשך הקמתו של הפרויקט.

 

במקביל, הלינה אור על פנייתו של עו"ד ארז לעורכי הדין שייצגו אותה בעבר בדרישה לקבל מהם פירוט של הסכמי שכר הטרחה עמה, וטענה כי אין עורך דין שייצג אותה. כפי שנחשף ב"כלכליסט" בשבועות האחרונים, עו"ד ארז פנה למייצגיה בחודשים האחרונים ודרש את ההסכמים עליהם חתמו מולה במטרה לגלות מהיכן קיבלה את הכספים ושילמה להם, שעה שצו הקפאת הליכים שהוצא על ידי בית המשפט עמד בתוקף.

 

לדברי אור, היא ניהלה משא ומתן עם עורך דין נוסף, שהיה אמור לייצג אותה בדיון, אך זה התפטר בסוף השבוע שעבר. "הכונס הוציא הודעה לתקשורת ולכל עורכי הדין לפיה הוא דורש את כל הסכמי שכר הטרחה, וביקש מהם את הכסף ששולם להם בחזרה. אי לכך הם מאוד חוששים לייצג בתיק, מאוד חוששים מאיך שהוא מציג את כל אנשי המקצוע בתקשורת ומן הסתם חוששים לעבוד קשה ובסופו של דבר לא לראות תמורה", אמרה. 

 

בתגובה שלל בא כוחו של כונס הנכסים ארז, עו"ד יואב בן פורת, כי התבקשו חזרה הכספים ששולמו לעוה"ד, אלא רק פירוט לגבי הכספים שהתקבלו על ידם.

 

 

ענבל אור עם פרקליטיה לשעבר ענבל אור עם פרקליטיה לשעבר צילום: עמית שעל

 

לבקשת הכונס למכירת הזכויות היה מתנגד אחד בשם יוסי גרשון, שטען כי יש לו הסכם עקרונות עם אור משנת 2014 לפיו הוא רוכש ממנה את הפנטהאוז וכי כבר שילם לה מקדמה של כ-100 אלף שקל. במסגרת הסכם פשרה בין הצדדים הוסכם כי יחזור בו מהתנגדותו ויקבל מהתמורה סכום של 150 אלף שקל.

 

"החברה נמצאת בחדלות פירעון", כתב השופט איתן אורנשטיין בהחלטתו. "ניתן נגדה צו פירוק ומונה בעל תפקיד ומשכך קמו התנאים לממש את זכויותיה בפרויקט ובגדר זאת מכירת הזכויות לקבלת הדירות. יש צורך במכירה על מנת לאפשר את מימוש הפרויקט שכרגע מעוכב נוכח אי קבלת ליווי על ידי הבנק בהינתן מצבה המשפטי של החברה שמצויה בפירוק ושל החייבת שנכסיה בכינוס נכסים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x