$
בארץ

אסון קריסת החניון: הרוג חמישי אותר, אדם נוסף עדיין נעדר

כוחות החילוץ בזירת התמוטטות החניון התת-קרקעי בתל אביב מסרו כי איתרו גופתו של אדם נוסף במקום. במקביל חולצה גופה שנמצאה הבוקר

ynet 22:4209.09.16
כוחות פיקוד העורף חילצו הערב (יום ו') גופה רביעית מבין ההריסות בזירת החניון התת-קרקעי ברמת החייל בתל אביב - שהתמוטט לפני ארבעה ימים. הבוקר דווח כי הכוחות הצליחו לאתר את הגופה, אך לאחר מכן נדרשו שעות ארוכות של פעולות חילוץ כדי להוציאה החוצה. במקביל דווח כי אותרה גופה נוספת בזירת ההתרסקות, וכעת נעשים מאמצים להגיע גם אליה. אדם נוסף מוגדר נעדר.

 

החניון ברמת החייל קרס ביום שני בבוקר ברחוב הברזל ברמת החייל בתל אביב. בתחילה אותרו שני הרוגים במקום. בהמשך אותרה גופה נוספת. 23 נפצעו באירוע, וכוחות המשטרה ופיקוד העורף החלו בחיפושים אחר נעדרים מתחת להריסות. הכוחות פעלו יום ולילה בעזרת זרקורים, גנרטורים ואתים, במטרה לאתר את הנעדרים. ארבע שעות אחרי ההתמוטטות שוחחו המחלצים עם שניים מהלכודים בסלולר ושמעו צעקות, אבל לאחר מכן הקשר עמם אבד.

 

באתר הבנייה, שמוקם על ידי החברות אפריקה ישראל ודניה סיבוס, התבצעו עבודות עבור חניון שנבנה עבור חברת אחוזת חוף, חברה בת של עיריית תל אביב-יפו. לפי אתר העירייה, החניון אמור היה להיבנות בארבעה מפלסים בשטח של כ-17 אלף מ"ר. הפרויקט החל בנובמבר 2014 וכי הוא היה אמור להסתיים בתחילת 2017.

 

 

עבודות החילוץ בחניון שקרס
עבודות החילוץ בחניון שקרס צילום: דנה קופל

   

חיילי פיקוד העורף ימשיכו לפעול ללא הפסקה במשמרות מתחלפות כדי לרענן את הכוחות וסביב השעון גם בסוף השבוע. ההערכה הראשונית של קציני הפיקוד אחרי היוודע האסון, שלפיה גודל אתר ההרס יהיה לרועץ ויחייב עבודה של כמה יממות, התממשה באופן מלא.

 

הקושי הגדול של המחלצים נובע מהעובדה שלא מדובר בבניין שהתמוטט או שחלקו קרס, אלא במבנה תת-קרקעי רחב ידיים, שארבעת משטחי הבטון העבים שהפרידו בין הקומות, וכן חלק מהעמודים שהיו אמורים להחזיק אותן, קרסו אחד לתוך השני. בנוסף, הרצפה של הקומה העליונה, קומת אפס, נשאה טונות רבות של חול, מה שהקטין את האפשרות לכיסי אוויר ו"העלים" יותר ממחצית מקומה מינוס ארבע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x