שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

שני שליש מהעובדים בישראל משתכרים מתחת לשכר הממוצע במשק

השכר הממוצע עמד בחודש יוני על 10,235 שקל ברוטו - עלייה של 7.8% לעומת חודש מאי. הסיבה לעלייה: תשלומים עונתיים כגון דמי הבראה

מיקי פלד 13:2407.09.16
השכר הממוצע בחודש יוני עמד על 10,235 שקל ברוטו, עלייה של 7.8% לעומת החודש הקודם, כך פירסמה היום (ד') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. זוהי אמנם עלייה מרשימה מאוד, אך מקורה בין השאר בתשלומים עונתיים שמקבלים העובדים, כגון דמי הבראה, ולכן כאשר מנכים השפעות מהסוג הזה מקבלים עלייה של 0.1% בלבד.

 

אבל גם החידוד הזה לא ישנה את מגמת הגידול בשכר העובדים הישראלים במשק בחודשים האחרונים. על פי נתוני הלמ"ס, ברבעון השני של השנה עלה השכר הממוצע ב-1.6% (בחישוב שנתי) לעומת הרבעון הקודם. ברבעון הראשון השכר עלה ב-2.8% לעומות הרבעון האחרון של השנה שעברה.

 

העלייה המשמעותית ביותר בשכר העובדים ברבעון השני היתה בענף הנדל"ן, שם הוא עלה (בניכוי אינפלציה) ב-8.3% לעומת הרבעון הראשון. זאת לעומת ירידה של 0.2% בשכר הממוצע של עובדי התעשייה.

 

הפגנת מורי קבלן (ארכיון). משתכרים מתחת לממוצע הפגנת מורי קבלן (ארכיון). משתכרים מתחת לממוצע צילום: שאול גולן

 

גם החודש עובדי חברת החשמל ומקורות נמצאים בראש פירדמידת השכר, עם משכורת ממוצעת ביוני של 18,554 שקל ברוטו. אחריהם עובדי ההייטק עם 18,448 שקל

ברוטו בחודש. עובדי מערכת החינוך, כמו שני שליש מהעובדים במשק, נמצאים מתחת לשכר הממוצע והשתכרו ביוני 9,714 שקל בחודש ברוטו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x