בארץ

משרד הביטחון מקל על יצוא ביטחוני אך מחמיר הקנסות

רף הקנס שיוטל על חברות שיעברו על חוק היצוא יעלה ל-5 מיליון שקל במקום מיליון. מנגד יינתנו הקלות ברישוי של יצואני אמצעי לוחמה בטרור

רוני זינגר 08:4506.09.16

אגף הפיקוח על היצוא הביטחוני במשרד הביטחון החליט על מתן הקלות והטבות ליצואנים הביטחוניים וזאת במטרה להגביר את היצוא מישראל, בעיקר בכל הנוגע ללוחמה בטרור. מנגד, הוחלט באגף כי יועלה משמעותית רף הקנס שיוטל על חברות גדולות שיעברו על חוק היצוא, בין היתר מדובר בחברות שישווקו למדינות שמשרד הביטחון לא מאשר קשר סחר עמן.

 

עד כה עמד הקנס על מיליון שקלים בלבד וכעת הוא יועלה ל־5 מיליון שקל. החמרת האכיפה תהיה על תאגידים גדולים בלבד, כאלה שבמשך שלוש שנים ברציפות ביצעו עסקאות בהיקף של יותר מ־80 מיליון שקל מדי שנה. סכום הקנס יועבר למשרד האוצר ולא יישאר בידי משרד הביטחון. ההחמרה לא תחול על חברות קטנות יותר.

שר הביטחון אביגדור ליברמן שר הביטחון אביגדור ליברמן צילום: עמית שעל

 

אגף הפיקוח על היצוא הביטחוני (אפ"י) ציין אתמול עשר שנים להקמתו, בכנס בהשתתפות שר הביטחון אביגדור ליברמן, בכירי מערכת הביטחון ומאות תעשיינים ביטחוניים.

 

בכנס הציג ראש אפ"י, דובי לביא, את עבודת המטה להקלות בייצוא הביטחוני וחשף את עיקריה: פטור מרחיב לרישיונות שיווק לארה"ב של מוצרים בלתי מסווגים; פטורים מרישיונות יצוא זמניים לצורך השתתפות בתערוכות, רפורמה בתחום רישיונות שיווק לאמצעים ללוחמה בטרור - במרכזה פטור מרישיון שיווק לרשימה של מוצרים למדינות הפטור (הכוללת 98 מדינות); הגשה מקוונת של בקשות לרישיון יצוא באמצעות אתר היצואנים ECOM של משרד הביטחון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x