$
בארץ

חיים כץ משנה גישה: הרכבת תצטרך לקבל בכל שבוע אישור לביצוע עבודות בשבת

שר העבודה, האחראי על מתן היתרי עבודה בשבת, הבהיר כי החליט לבטל את ההיתרים הגורפים שהיו לרכבת לבצע עבודות בשבת וניתנו לה למפרע. מעתה, כך הודיע, מנכ"ל משרדו יקבע מדי שבוע אילו עבודות, אם בכלל, תבצע הרכבת בשבתות

רוני זינגר 22:5005.09.16

שר הרווחה חיים כץ המחזיק בתיק העבודה, המשרד האחראי על מתן היתרי עבודה בשבת, החליט כי מעתה מנכ"ל משרדו, בשיתוף עם הנהלת הרכבת ונציגי משרד התחבורה, יקבעו מדי שבוע אילו עבודות, אם בכלל, תבצע הרכבת בשבתות.

 

בכך ביטל למעשה השר כץ את ההיתרים הגורפים שהיו לרכבת לבצע עבודות בשבתות שניתנו לה חודשים למפרע, וכאמור מעתה תידרש הרכבת לבקש ולקבל אישורים ספציפיים לעבודות בשבת הקרובה בכל שבוע.

 

בהודעה רשמית שהוציא השר כץ הערב נאמר כי לא בוטלו שום היתרים לביצוע עבודה בשבת: "המדיניות של שר העבודה והרווחה היא שמירה על הסטטוס קוו. בכל הקשור להעסקת עובדים ביום המנוחה השבועי בכוונת השר כץ להמשיך ולהפעיל סמכויותיו בהתאם לעילות שבחוק שעות עבודה ומנוחה כפי שהיה עד כה. זאת תוך שמירה על איזון ברור בין צורך חיוני לציבור בביצוע העבודות בשבת לבין שמירה על רגשות הציבור הדתי בישראל. בכוונתו להוביל תהליך הידברות בדגש על החזרת הסמכויות לדרג המקצועי כפי שהיה נהוג עד כה, בדמות דיונים שבועיים בהתאם לצורך״.

 

עוד מסר הערב השר כץ: ״לצערי נוצר משבר אמון גדול של הציבור החרדי במערכת ובדרגים המקצועיים בכל הקשור למתן התרים בשבת. כולי תקווה שאצליח להחזיר האמון וביחד נחזור לשמור על האיזון נכון בין צורכי המשק לבין רגשות הציבור הדתי״.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x