$
בארץ

נסגר המכרז: 40 הגישו את התמודדותם למשרת מנכ"ל הרכבת

על התפקיד מתמודדים בין היתר בכירים בשירות המדינה. אתמול הגיבה הרכבת לבג"ץ על העתירה נגד הוראת רה"מ להפסקת העבודה בשבת: "עד כה לא נמסר לרכבת העתק מההחלטה". עוד הדגישה כי אשתקד נתניהו אישר לה לעבוד בשבת, בכהונתו כשר הכלכלה

ליאור גוטמן 08:1506.09.16

המכרז לתפקיד מנכ"ל רכבת ישראל נסגר אתמול עם 40 מתמודדים למשרה. ממידע שהגיע לידי "כלכליסט" עולה שלפי הערכות חלק מהמועמדים למשרה עובדים ברכבת.

 

בין השמות שהוזכרו כמועמדים ראויים ניתן לציין את סמנכ"ל הנוסעים שלי (שלום) אוחובסקי, סמנכ"ל ציוד נייד בני לביא, סמנכ"ל לפיתוח ראובן קוגן וסמנכ"ל לוגיסטיקה ירון הדרי. עוד הוזכרו שמם של סמנכ"ל הרכבת הקלה בירושלים (סיטיפס) ירון רביד, שככל הנראה דחה את הפנייה, כמו גם התעניינות ראשונית של תא"ל (מיל) אבי אשכנזי, שהיה בעבר מפקד בסיס האימונים באלי"ש בדרום. גם שמו של מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר עוזי יצחקי עלה, אך לא ברור אם ניגש.

 

מנכ"ל הרכבת הנוכחי בעז צפריר פרש בסוף אוגוסט לאחר חמש שנים בתפקיד. רשות החברות חששה מהתערבותו של היו"ר הקודם חוסאם בשארה בהליך המינוי (שהוכחשה על ידיו) ולכן רכבת ישראל מתקיימת כיום ללא יו"ר דירקטוריון קבוע. בשל העובדה שמדובר בחברה בורסאית, צפריר נישאר עד אחרי החגים.

מימין: שר הרווחה והכלכלה חיים כץ ושר התחבורה ישראל כץ מימין: שר הרווחה והכלכלה חיים כץ ושר התחבורה ישראל כץ צילומים: עמית שעל, אלכס קלומויסקי

 

עם זאת, על פי הערכות ברכבת, בעקבות האירוע שהתקיים בשבת האחרונה חלק מהמועמדים למשרה נשמעו מתחרטים שניגשו למכרז.

 

מודעת הדרושים מאוגוסט העמידה תנאים צנועים יחסית לתפקיד. הרכבת טענה בפרסום שיש לה "היקף פעילות שנתי של כ־4 מיליארד שקל והיא מעסיקה למעלה מ־3,000 עובדים", לרבות הפעלה של "שתי חברות בת — חברת רכבת ישראל מטענים בע"מ וחברת פיתוח מתחמי רכבת ישראל בע"מ, אשר בהן משמש מנכ"ל רכבת ישראל כיו"ר הדירקטוריון".

 

את כל אלה ינהל מי שיש לו תואר ראשון במשפטים, כלכלה, הנדסה, מינהל ציבורי או מינהל עסקים, עם ניסיון מצטבר של 12 שנים לפחות בניהול גוף בעל 400 עובדים לפחות ומחזור של 400 מיליון שקל.

 

הרכבת איפשרה גם לפורשי שירות המדינה בדרגות בכירות (מנכ"לים או סמנכ"לים) להתמודד, וגם לקצינים מהצבא, מהמשטרה או מזרועות ההצלה בדרגת תת אלוף.

 

מנכ"ל רכבת ישראל היוצא בועז צפריר מנכ"ל רכבת ישראל היוצא בועז צפריר באדיבות: דוברות רכבת ישראל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x