שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

משבר הרכבת: "כניעה מבישה שמזיקה לרבים כל כך"

מפגינים בתל אביב מחו על הפסקת העבודות שגרמה לעצירת הפעילות בקו תל אביב-חיפה עד מחר בערב; "עשרות אלפי אנשים משותקים"

ליאור גוטמן 21:4003.09.16

מחאה סביב משבר הרכבת: כמה עשרות מפגינים נאספו הערב (שבת) בתל אביב כדי למחות על מהלכי הממשלה ועל הפסקת עבודות התשתית בסוף השבוע, זאת בהוראת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ובעקבות לחץ הסיעות החרדיות. הפסקת העבודות גרמה לעצירת הפעילות בקו תל אביב-חיפה עד מחר בערב, וכן את השבתת תחנת נתב"ג עד מחר ב-05:00.

 

 

 

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) תקפה את נתניהו ואמרה ש"לא זכורה לי כניעה מבישה כל כך, שהזיקה כל כך, לרבים כל כך. עשרות אלפי אנשים משותקים מנסיעה, כמו פיונים על לוח המשחק של נתניהו, כ"ץ וליצמן". מוקדם יותר הגישה יו"ר מרצ, זהבה גלאון, בג"ץ נגד הפסקת העבודות. כן נאספו חתימות על ידי ח"כים מהאופוזיציה לקיום דיון בנושא במליאה במהלך פגרת הקיץ.

 

 

 צילום: נמרוד גליקמן

 

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב הוסיף ש"הכניעה ללחצי החרדים מובילה אותנו היישר לעבר הקמתה של מדינת הלכה. קיימת התעלמות מוחלטת מהציבור ומצרכיו. המפלגות החרדיות הוכיחו פעם נוספת שהן משרתות סקטור אחד בלבד, ומבחינתן - ששאר הציבור יישא בתוצאות סחיטתן ובעלותה. לא בקדושת השבת מדובר אלא בקדושת הקואליציה". רגב הוסיף כי "יש לדחות את הרעיון ההזוי שהרבנות היא מי שתקבע מה הן עבודות חיוניות הדרושות לבטיחות שהימנעות מהן עלולה לסכן חיים ולא יתכן שרבנים יכתיבו את היקפו של חופש התנועה בישראל".

 

 

 

מדוברות אגד נמסר הערב שאין לחץ חריג בתחנות שהחברה מפעילה. "נערכנו עם עשרות אוטובוסים ועם קופאים ועובדים נוספים. מחר נוסיף עוד מאה אוטובוסים כדי לעמוד בעומס. אולי יש עיכוב נקודתי פה ושם אבל לא יותר מדי", טען רון רטנר דובר החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x