$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

אייברי דניסון היא הרוכשת של מפעל קוטלב מקיבוץ חניתה

בתום בדיקת נאותות תעביר החברה האמריקאית 66 מיליון דולר במזומן, ועוד 9 מיליון בתשלומים עתידיים לפי אבני דרך. הקיבוץ אישר את המכירה

גולן חזני 07:0804.09.16

אייברי דניסון (Avery Dennison) האמריקאית היא הרוכשת של מפעל קוטלב מקיבוץ חניתה, כך נודע ל"כלכליסט". החברה חתמה על מזכר הבנות לרכישת קוטלב, ומסיימת בימים אלה את בדיקות הנאותות, שבתומן היא תעביר כסף לקופת הקיבוץ. אייברי תעביר במזומן 66 מיליון דולר, והיתר בתשלומים עתידיים לפי אבני דרך. אסיפת הקיבוץ אישרה את המכירה בימים האחרונים.

 

בשבוע שעבר נחשף כי הקיבוץ וקרן טנא מוכרות את המפעל לחברה אמריקאית תמורת 75 מיליון דולר. קיבוץ חניתה מחזיק ב־75% ממניות החברה, ו־25% מוחזקים בידי קרן טנא.

 צילום: אתר החברה

 

אייברי, שהוקמה ב־1935, פועלת מפסדינה שבקליפורניה. החברה מייצרת מגוון רחב של מוצרים: חומרים רגישים ללחץ, מוצרי נייר משרדיים, דבקים ומוצרים מבוססי דבק. קו המוצרים של החברה כולל פולימרים שונים, פילמים ליישומים גרפיים, נייר דבק מסוגים שונים ודבקים גולמיים. כן מייצרת החברה מחברות, אוגדנים, ארגוניות, מרקרים, מהדקים כלי כתיבה, טפסים, מחזירי אור המותקנים על הכביש, תגים ותוויות לתעשיית הלבוש, תוויות ומדבקות מחיר.

 

קוטלב הוקם ב־1983 ונחשב למוביל בתחומו בעולם, ומייצר ציפויים כימיים ומתכתיים של יריעות פוליאסטר לשימושים שונים, ובהם סרטי הדבקה לחלונות שמשמשים להגנה מפני קרינה או כאמצעי בטיחות בעת ריסוק השמשה, תוויות הדפסה דיגיטליות ומעגלים מודפסים גמישים. בנוסף מייצר המפעל חומרי בידוד לחלונות בניינים וציפויים לחלונות. מדובר בתחום שכמעט איננו קיים באייברי, ואשר היא מעוניינת לקבל מן המוכן.

 

 

 

לקוחות אייברי מגוונים ביותר, החל ממשלות עד חברות מכשור רפואי. החברה מעסיקה 25 אלף עובדים ב־50 מדינות, ואת 2015 היא סיימה עם רווח נקי של 274 מיליון דולר ועם הכנסות של 6 מיליארד דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x