שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

לידיעת החיילים: אלו הם קווי האוטובוס שיתוגברו עקב השבתת הרכבת

הרכבת, שתשבית את פעולתה בקו תל אביב-חיפה עד מחר בערב ואת תחנת נתב"ג עד מחר ב-05:00 בשל עצירת העבודות בשבת, פרסמה את רשימת הקווים; במקביל, אגד תתגבר את קו תל אביב-חיפה; מחר תעמיד הרכבת שירות אוטובוסים לכלל האזרחים

ליאור גוטמן 18:0103.09.16

משבר הרכבת: רק בדקות האחרונות עדכנה רכבת ישראל מהם קווי האוטובוס שיפעלו לשם הסעת החיילים לאחר שהקו שהיא מפעילה בין תל אביב וחיפה יושבת עד מחר בערב בשל עצירת העבודות בשבת. עוד נודע כי תחנת נתב"ג לא תופעל עד מחר ב-05:00 בשל השבתת הקו בין מודיעין לתל אביב. במקביל, אגד תתגבר את הקו הפועל בין חיפה ותל אביב.

 

 

לפי עדכון הרכבת, מדובר בקווים הבאים:  

 

בנהריה: קו 274 של נתיב אקספרס יתוגבר ומסלולו יוארך מנהריה-עכו עד למרכזית חוף הכרמל

 

בעכו: קו 251 של נתיב אקספרס מעכו יתוגבר ומסלולו יוארך עד למרכזית חוף הכרמל (חלק מהנסיעות יסתיימו במרכזית המפרץ וחלק בחוף הכרמל)

 

בחיפה: יתוגברו קווים מחוף הכרמל לתל אביב, בהם הקווים 900 ו-910. בנוסף יופעל קו נוסף עד לארלוזורוב בתל אביב, קו 907

 

בנתניה: יתוגברו קווים של נתיב אקספרס שמספרם 601, 605 בין נתניה לתל אביב ובנוסף ייפתח קו יעודי - 651

 

בחדרה: קו 700 של אגד מחדרה יתוגבר במסלולו לכיוון תל אביב

 

בבנימינה: קו 872 של אגד מבנימינה לתל אביב יתוגבר במידת הצורך

 

בהרצליה: קו 247 של מטרופולין בין הרצליה לתל אביב יתוגבר במוצ"ש. קווים 48, 90 ו- 347 של מטרופולין יתוגברו מחר

 

עדכון לגבי השינויים יהיה ניתן לקבל במוקד מידע הטלפוני של משרד התחבורה *8787.

צילום: רפי דלויה

 

במקביל דוברות משרד הביטחון הודיעה הערב על שיגור מערך אוטובוסים שייצא אחת לחצי שעה וזאת כדי לעמוד בעומס של אלפי החיילים שמנסים לחזור לבסיסים. לפיכך, מ-21:00 לחצי שעה ייצאו אוטובוסים מחיפה (חוף הכרמל), בנימינה, חדרה, נתניה, בית יהושוע והרצליה (אלו ייסעו מצפון לדרום); מתל אביב סבידור, הרצליה, בית יהושוע, נתניה, חדרה בנימינה (נסיעה מדרום צפונה). מחר ייצאו אוטובוסים מאותם מקומות ולאותם כיווני נסיעה אחת לשעה והחל מ-06:30 . 

 

מחר תעמיד רכבת ישראל לרשות כלל הנוסעים מאות אם לא אלפי אוטובוסים שינועו הלוך ושוב כדי לשרת את עשרות אלפי הנוסעים שנתקעו בלי רכבת. בתוך כך אגד תתגבר הערב את קו תל אביב-חיפה באמצעות גיוס אוטובוסים מחברת הבת "אגד היסעים" וחברות אוטובוסים פרטיות. בשלב הראשון יתווספו כ-50 אוטובוסים בקווים אלה גם במוצאי שבת וגם במרוצת יום ראשון. "פקחי אגד יפעלו הערב במתחמי התחבורה העיקריים ובתחנות המרכזיות מצאת השבת באופן מתוגבר כדי לאפשר ולבצע את הפעילות ולוודא שהמבצע יתקיים ללא תקלות ככל האפשר. הציבור מתבקש להפגין קור רוח וסובלנות בתורים הצפויים במתחמי התחבורה", נמסר.

 

 

 

 

תנועת '"דרכנו" הודיעה שתפגין הערב בתחנות הרכבת סבידור מרכז בתל אביב ובתחנת לב המפרץ בחיפה בשעה 20:00. "ההפגנות הן לא חרדים מול חילונים, אלה האזרחים, כולנו, נגד פוליטיקה של הפרד ומשול. אנחנו לא קונים את הסחורה המשומשת של שנאה ולא מוכנים לשנוא על אוטומט - ראש הממשלה מחליט להפסיק את תנועת הרכבות כי כי טוב לו שנפנה אחד נגד השני במקום לשים לב שהכשלים שלו פשוט מורידים אותנו מהפסים", אומרים שם.

 

איזה קווים כן יעבדו?

 

לפי הרכבת, בהערכת מצב שקיימה ההנהלה בראשות המנכ"ל בעז צפריר סוכם כי "קו תל אביב-חיפה יהיה סגור במוצ"ש וגם ביום ראשון עד הערב. זאת, לצורך השלמת העבודות שהחלו ביום שישי". לפיכך, הרכבות הצפוניות ייסעו כרכבות פרבריות בין נהריה לבנימינה בלבד. לגבי שאר הקווים אומרים שם ש"פרברית צפון מנהריה לחוף כרמל תצא לדרכה במוצ"ש ב-21:00", ואילו קו נהריה-תל אביב ייעצר בבנימינה. כל הרכבות האחרות לרבות קו ב"ש-הוד השרון יופעלו כרגיל.

 

אתמול הודיעה יהדות התורה למשרד ראש הממשלה כי אינה מקבלת את הצעת הפשרה בנוגע לעבודות הרכבת בשבת. על פי נוסח הפשרה, 17 פרויקטים של עבודות לא יתבצעו במהלך השבת ואילו שלושה פרויקטים נוספים, שלגביהם נטען כי קיים חשש לחיי אדם באם יבוצעו בימי חול, יבוצעו בשבת. ואולם נציגי יהדות התורה בחנו מקרוב את שלושת הפרויקטים האמורים והגיעו למסקנה כי אין שום סיבה שלא לקיים בהם עבודות במהלך השבוע. בעקבות כך ביטל ראש הממשלה בנימין נתניהו את כלל העבודות, לרבות זו בתל אביב, תקף את בחריפות את שר התחבורה ישראל כ"ץ וטען כי האחרון מסר מידע סותר בנוגע לאופי העבודות מתוך כוונה לערער את הקואליציה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x