שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

מחיר שמירת השבת: קו הרכבת בין ת"א לחיפה מושבת עד מחר בערב

הקו יהיה סגור הערב ומחר לצורך השלמת העבודות שהחלו ביום שישי והופסקו עם כניסת השבת בהוראת נתניהו; בתוך כך, משרד הביטחון יפעיל הערב הסעות חינם לחיילים - בעלות של מיליוני שקלים

ליאור גוטמן 13:5703.09.16

תנועת הרכבות בין חיפה לת"א בשני הכיוונים לא תוכל להתחדש עד יום א' בערב - כך הודיעה לפני שעה קלה רכבת ישראל.

 

לפי הרכבת, בהערכת מצב שקיימה ההנהלה בראשות המנכ"ל בעז צפריר סוכם כי "קו תל אביב-חיפה יהיה סגור במוצ"ש וגם ביום ראשון עד הערב. זאת, לצורך השלמת העבודות שהחלו ביום שישי". לפיכך, הרכבות הצפוניות יסעו כרכבות פרבריות בין נהריה לבנימינה בלבד, ובמקביל רכבת ישראל "תעשה כל מאמץ יחד עם משרד הביטחון להעמיד אוטובוסים למען החיילים ביום א' בבוקר".

 

לגבי שאר הקווים אומרים שם ש"פרברית צפון מנהריה לחוף כרמל תצא לדרכה במוצ"ש ב-21:00", ואילו קו נהריה תל אביב ייעצר בבנימינה. הקו ממודיעין יגיע לתל אביב ושם ייעצר ולא ימשיך צפונה. כל הרכבות האחרות לרבות קו ב"ש-הוד השרון יופעלו כרגיל. 

 

מנכ"ל הרכבת בעז צפריר ושר התחבורה ישראל כץ מנכ"ל הרכבת בעז צפריר ושר התחבורה ישראל כץ צילום: צביקה טישלר

 

בתוך כך, משרד הביטחון סיכם עם לשכת ראש הממשלה שבמהלך מוצאי שבת ויום ראשון יעמדו לרשות החיילים מערך הסעות חינמי לבסיסים או לתחנות הרכבת הצפוניות והדרומיות. מערך זה אמור להחליף את הרכבות המושבתות בקו חיפה-תל אביב. עלות המהלך - מיליוני שקלים בודדים.

 

מי שעוד מבטיחה לעזור היא סיעת המחנה הציוני, שהבטיחה אתמול לסייע בהסעת חיילים במהלך מוצאי שבת "הנחיתי להתארגן לסייע בביצוע הסעות לחיילים בצאת השבת אם תיפגע התחבורה הציבורית במוצאי שבת. חיילי ישראל ששומרים על ביטחוננו הפכו כלי ניגוח במשחקי האגו של שרי הממשלה הזו. כבר לא אכפת להם מאמא שמתגעגעת לבנה החייל והם מחרבים במחי אינטרס פוליטי את הזמן המשותף שלהם ולא משנה להם שהרכבת היא כלי תחבורה המספק לאלפים פתרון זול ויעיל- העיקר להכניס עוד אגרוף פוליטי ותקשורתי אחד לשני. גם על חשבון החיילים", סיכם יו"ר המחנה הציוני ח"כ הרצוג

 

רכבת ישראל רכבת ישראל צילום: גיל נחושתן

 

ברכבת הסבירו אתמול כי "חמש דקות לפני כניסת השבת קיבלה רכבת ישראל הנחיה על הפסקת העבודות בשבת זו. זאת, בעת שהצוותים הטכניים היו בעבודה ואף פירקו חלק מהמסילות צפונית לת"א לצורך תחזוקה. בזמן הקרוב יעזבו הצוותים את נקודות העבודה מבלי יכולת להשיב את מצבן לקדמותו, אלא עם צאת השבת".

 

מוקדם יותר אתמול יהדות התורה הודיעה למשרד ראש הממשלה כי אינה מקבלת את הצעת הפשרה בנוגע לעבודות הרכבת בשבת.

 

על פי נוסח הפשרה, 17 פרויקטים של עבודות לא יתבצעו במהלך השבת ואילו שלושה פרויקטים נוספים, שלגביהם נטען כי קיים חשש לחיי אדם באם יבוצעו בימי חול, יבוצעו בשבת. ואולם נציגי יהדות התורה בחנו מקרוב את שלושת הפרויקטים האמורים והגיעו למסקנה כי אין שום סיבה שלא לקיים בהם עבודות במהלך השבוע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x