$
משפט

התכשיטים שמכרה ענבל אור בזמן הקפאת ההליכים נגדה, יועמדו למכירה

בהתאם להסכם שהושג בין המנהל המיוחד לבין היהלומן שרכש אותם ממנה, הוא יקבל כ-64 אלף דולר ואילו כל סכום שיתקבל מעבר לכך יועבר לקופת הכינוס

זוהר שחר לוי 13:0331.08.16

המנהל המיוחד לנכסי ענבל אור יעמיד למכירה את התכשיטים שמכרה יזמת הנדל"ן שעה שעמד נגדה צו הקפאת הליכים, זאת בהתאם להסכם שהושג בינו לבין היהלומן שרכש אותם ממנה. היהלומן יקבל כ-64 אלף דולר.

 

 

 

באפריל האחרון, בזמן שקבוצת החברות אור סיטי נדל"ן טרם נכנסה להליך פירוק קבוע, הודיע המפרק עו"ד איתן ארז, כי התברר לו שאור מכרה תכשיטי יוקרה שברשותה תמורת 63 אלף דולר. זאת, על אף שהוצא נגדה צו בית משפט האוסר עליה לעשות כל שינוי ברכושה ובזמן שהחברות שהיו אז בשליטתה עמדו תחת צו הקפאת הליכים.

 

עו"ד ארז דרש מבית המשפט להורות ליהלומן, דן לוי, להשיב לידיו באופן מיידי את התכשיטים שכללו, בין היתר, שעון רולקס, שעון שאנל, שני צמידים משובצי יהלומים, טבעת יהלום וזוג עגילים משובץ יהלומים.

 

ארז טען עוד כי אור העבירה ליהלומן תכשיטים שהיו ברשותה ששוויים האמיתי נאמד במאות אלפי שקלים, ולדבריו "סביר להניח שבשל הצורך המיידי של אור בכסף מזומן, היא מכרה את התכשיטים במחיר נמוך ביותר שאינו משקף את שוויים האמיתי".  

ענבל אור באחד הדיונים בבית המשפט ענבל אור באחד הדיונים בבית המשפט צילום: צביקה טישלר

 

כך למשל ציין המפרק כי א שעון הרולקס שמכר אור ללוי תמורת כ-72 אלף שקל היא רכשה מיבואן רולקס בישראל ב-160 אלף שקל. "דהיינו", כתב עו"ד ארז לבית המשפט, "ענבל אור שילמה בגין התכשיט לאחר הנחה ובצירוף מע"מ 157 אלף שקל, ומכרה אותו למר לוי לאחר שנה וחצי בסכום של כ-72 אלף שקל, דהיינו בפחות מחצי מחיר, בהנחה של 55%".

 

בא כוחו של לוי, עו"ד דוד שטרנפלד, שאף ערך את הסכם המכירה בינו לבין אור, ציין בפני עו"ד ארז כי בכוונתם למכור את התכשיטים והוא אינו מתנגד להשיב את התכשיטים לכונס תמורת 70 אלף דולר.

 

בהמשך, במסגרת מו"מ בין הצדדים הושגה בין הצדדים פשרה ולפיה עו"ד ארז והיהלומן יפעלו למכירת התכשיטים. תמורת המכירה יהיה זכאי לוי לקבל 64.5 אלף דולר ואילו כל סכום שיתקבל מעבר לכך יועבר לקופת הכינוס.

 

עוד נקבע כין הצדדים כי במידה וסכום התמורה עבור התכשיטים לא יעלה על 64.5 אלף דולר, תהיה בידיו של לוי האפשרות להחליט אם הוא מעוניין לקבל לידיו את התכשיטים תוך ויתור על יתרת חובו או אם ברצונו לקבל את התמורה ולעשות זאת על דרך של הגשת תביעת חוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x