שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בנק לאומי לביהמ"ש: יש למנות 3 בעלי תפקיד לכינוס נכסיו של אליעזר פישמן

בתשובה לעיכוב מימוש הנכסים המשועבדים של פישמן שקידם הבנק, הובאה הצעה למנות כמה בעלי תפקיד שיבטיחו תיאום בין נושיו, שחובות קבוצת פישמן להם נאמדים על 5 מיליארד שקל

זוהר שחר לוי 13:5530.08.16

בנק לאומי פנה היום (ג') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בהצעה למנות שלושה בעלי תפקיד לצורך הליכי כינוס הנכסים של איש העסקים אליעזר פישמן. "חובות הקבוצה עומדים על למעלה מ-5 מיליארד שקל, מתוכם 1.2 מיליארד לבנק לאומי, לכן יש לאפשר לבנק לממש נכסים של החברות", כתבו נציגי לאומי.

 

 

 

את הליכי הכינוס ופשיטת הרגל בעניינו של פישמן החלה רשות המסים בתחילת החודש לאור חוב כלפיה העומד על כ-196 מיליון שקל. מאז פנתה לבית המשפט הצטרפו להליך מספר בנקים הטוענים לחובות גבוהים של פישמן כלפיהם, המסתכמים במיליארדי שקלים. בין השאר טוען בנק הפועלים לחוב של 1.8 מיליארד שקל. בבקשה שהגישו באי כוחו של הבנק, עוה"ד פנחס רובין, ירון אלכאוי ומורן בן משה סבתו ממשרד גורניצקי ושות', נטען כי הפועלים מהווה את "הנושה הגדול מכל יתר הנושים ביחד" וכי יש למנות בעל תפקיד מטעמו לצורך כינוס נכסיו של פישמן. בהמשך ביקש גם בנק מזרחי טפחות להצטרף להליך על רקע חוב של כ-281 מיליון שקל כלפיו ובימים האחרונים ביקשו גם בנק דיסקונט ובנק מרכנתיל דיסקונט להיכלל בהליך.

 

בין לבין, פרסמו המנהלים המיוחדים לנכסי פישמן מטעם בנק לאומי, עוה"ד רונן מטרי ואייל רוזובסקי, מודעה המזמינה להציע לרכישה נכסים רבים ומשמעותיים של פישמן שערכם הכספי גדול וזאת לצורך כיסוי החוב כלפיהם. בעקבות פרסום המודעה פנתה רשות המסים לבית המשפט וביקשה לעצור את המכירה. שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, נעתר לבקשה ואסר על מכירת נכסיו של פישמן ללא אישור של בית המשפט.

 

אליעזר פישמן אליעזר פישמן צילום: עמית שעל

 

היום (ג') הגיש בנק לאומי תגובה לבית המשפט הנוגעת לדרישות הצדדים הנוספים למנות בעלי תפקיד ובמסגרתה הוא מציע מינוי של שלושה בעלי תפקיד, כשאחד מהם יהיה עו"ד מטרי, מטעם הבנק. "בנק לאומי פעל למימוש הנכסים המשועבדים", נכתב במסמך שהוגש לבית המשפט. "כבר עתה ברור, כי אין בנכסים המשועבדים כדי לכסות את מלוא חוב החברות כלפי הבנק (או אף מחצית ממנו)".

 

נציגי הבנק מדווחים לבית המשפט כי לפי גרסתו של פישמן, שווי נכסיו האישיים אינו עולה כל כמה עשרות מיליוני שקלים ואילו היקף חובות קבוצת פישמן נאמד במעל ל-5 מיליארד שקל. "מינוי משולב (של בעלי תפקיד, זש"ל)", כך נטען, "גם יסייע למנוע מחלוקות וחיכוכים מיותרים ובלתי פוסקים בין הצדדים במערכת היחסים המסועפת המתקיימת ביניהם במסגרת קבוצת פישמן בחברות הבנות, הנכדות, הנינות וכן הלאה, בהן רובץ חוב אדיר של מעל ל-5 מיליארד שקל, אשר רובו הינו לבנק לאומי ובנק הפועלים, ויביא לתיאום מוצלח יותר בין הנושים בתיק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x