בארץ

תעש ממשיכה להפסיד - אבל פחות

רשמה הפסד של 198 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה; בתחילת השבוע פנה ליברמן לכחלון בבקשה לשנות את חוק החברות כך שמינוי דירקטורים בחברות ביטחוניות יהיה בסמכות שרי הביטחון והאוצר בלבד

גולן חזני 09:0017.08.16

תעש ממשיכה להפסיד — דו"חות הרבעון הראשון של תעש חושפים הפסד נוסף של 198 מיליון שקל לאחר שאת 2015 סיימה החברה בהפסד של 216 מיליון שקל.

מכירות תעש הכוללת גם את מכירות עשות אשקלון הסתכמו ב־398 מיליון שקל — עלייה של 21% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. החברה רשמה שיפור בשולי הרווח הגולמי ל־16.5% לעומת 15.5% ב־2015 כולה. 175 מיליון שקל מההפסד הינם הוצאה עקב המעבר לנגב.

 

בימים האחרונים התחדש המאבק סביב החברה בין מנהל רשות החברות אורי יוגב ושר האוצר משה כחלון ומנכ"ל משרדו שי באב"ד.

 

שר הבטחון אביגדור ליברמן פנה לכחלון בבקשה לשנות את חוק החברות כך שפיטורים ומינויים של דירקטורים בחברות בטחוניות ממשלתיות, יהיו בסמכות שרי האוצר והביטחון בלבד. כיום רשות החברות הממשלתיות מוסמכת לפטר דירקטורים גם ללא התייעצות עם השרים בעוד ששרים המבקשים לפטר דירקטור אינם יכולים לעשות זאת ללא הסכמת הרשות.

 

"מצב זה מפקיע מהשרים את הסמכות הדרושה לביצוע תפקידם, ובכל הכבוד לרשות אין לתת לה הכח לפטר דירקטורים שהתמנו ע"י השרים. אני מציע שתיזום חוק להשבת עטרה ליושנה כך שהעברת דירקטור מתפקידו תהיה נתונה לשר הממונה לאחר התייעצות עם רשות החברות" כתב ליברמן.

 

יוגב שלח אתמול מכתב משלו לכחלון בנוגע לתהליך המכירה של תעש. הוא הזהיר כי החברה עלולה לקרוס, וכי נסיגה מהמכרז להפרטת החברה עלולה לגרום למדינה נזקים של מיליארדי שקלים.

 

 

אורי יוגב. על מכירת תעש: "השתהות במכירת החברה בשלב קריטי זה מגדילה את הסיכון לאי ההפרטה ואי עמידה ביעדי הממשלה" אורי יוגב. על מכירת תעש: "השתהות במכירת החברה בשלב קריטי זה מגדילה את הסיכון לאי ההפרטה ואי עמידה ביעדי הממשלה"

 

במכתב מבקש יוגב מכחלון להבהיר כי איננו רואה מניעה בקידום הליך ההפרטה. "ללא הבהרה כזו", טוען יוגב, "אין ביכולתה של הרשות לקדם את ההפרטה. השתהות בשלב קריטי זה מגדילה הסיכון לאי ההפרטה ואי עמידה ביעדי הממשלה".

 

יוגב מאשים את החשבת הכללית באוצר מיכל עבאדי־בויאנג'ו בכך שלא העבירה שאלות מפורטות למשרד הבטחון כחלק מהפעילות של ועדת המכירה, כפי שהתבקשה. עבאדי־בויאנג'ו התנגדה לפני שבועיים בישיבת ועדת המכרזים יחד עם היועץ המשפטי של האוצר, לבקשת רשות החברות לפתוח במשא ומתן מיידי עם אלביט על תנאי המכירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x