חדשות נדל"ן

צווי הפסקת עבודה בפרויקטים של אורתם סהר ואסום בשל תאונות עבודה

נגד חברת אורתם סהר הוטלו צווים בת"א, חריש ולוד. נגד חברת אסום נפתחה חקירה במושב בני נצרים במועצה האזורית אשכול. במחצית הראשונה של השנה נהרגו 16 עובדי בניין

אביב גוטר 14:1715.08.16

28 הרוגים בתאונות עבודה במהלך המחצית הראשונה של 2016, מתוכם 16 בענף הבנייה. כך עולה מדו"ח של מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית של משרד הכלכלה.

 

במסגרת מבצע אכיפה נרחב שבוצע בשבוע האחרון ב-34 אתרי בנייה של החברות אורתם סהר ואסום – ב-13 אתרים הוטלו צווי הפסקת עבודה וב-4 מתוכם נפתחה חקירה. הסיבות להטלת הצווים הן ליקויים חוזרים ונשנים בניהול הבטיחות באתריהן, ובכלל זה ליקויים בביצוע עבודה בטוחה בגובה ובשימוש בעגורני צריח.

 

נגד חברת אסום נפתחה חקירה במושב בני נצרים במועצה האזורית אשכול על אי קיום הדרכות, ביצוע עבודה בגובה שלא על פי התקנות, ליקויי חשמל, חוסר הספקה ושימוש בציוד מגן אישי, ליקויי חשמל, ליקויים בסולמות, ליקוי בעבודה עם פיגום נייד ועוד. באשקלון הוטלו צווי בטיחות על היעדר מנהל עבודה, אי גידור משטחי עבודה וליקויים בעבודות חשמל.

 

 

נגד חברת אורתם סהר הוטלו צווים ב-4 אתרים בתל אביב בנושאים חוסר הספקה ושימוש בציוד מגן אישי, אי גידור פתחים ומשטחי דריכה וביצוע עבודה בגובה שלא על פי התקנות. בלוד הוטל צו בנושא ליקויי בטיחות בעגורן צריח ואילו ב-4 אתרים בחריש הוטלו צווים בנושאי גידור לקוי, חשמל, פיגומים, ציוד מגן אישי ועוד.

 אתר בנייה של אסום (ארכיון) אתר בנייה של אסום (ארכיון) צילום: טוויטר

 

הצרות הבטיחותיות לא מפסיקות לרדוף את חברת אורתם סהר שבונה מאות יחידות דיור בשנה, חלקן גם בתכנית מחיר למשתכן. בשנת 2013 קרסו מרפסות בפרויקט שהקימה לטובת גינדי השקעות בחדרה ובנס אתר הבנייה היה ריק מאדם ואיש לא נפגע.

 

כמו כן נהרגו 5 עובדים בכל אחד מענפי התעשייה והשירותים והמסחר ושני עובדים נוספים נהרגו במשקים החקלאיים.

 

עוד עולה מהנתונים כי מינהל הבטיחות ערך 6,758 ביקורי פיקוח ואכיפה שבמהלכן הוטלו 660 צווי בטיחות ו-1,194 צווי שיפור. זאת בנוסף לטיפול בכ-4,300 מינויים של בעלי תפקידים בבטיחות, מתן היתרים ל-1,283 בקשות, בקרה על 3,874 תסקירים לכלים טעוני בדיקה, טיפול ב-1,360 בקשות לרישוי עסקים, מענה ל-764 פניות ציבור ועוד.

 

ורדה אדוארדס, ראש מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית: "הגיע הזמן שהמעסיקים יפסיקו להפריח סיסמאות ויתחילו לקחת אחריות על המחדלים שלהם. לא נאפשר עבודות באתרים מועדים לפורענות. בתקופה הקרובה יימשכו מבצעי האכיפה בחברות נוספות שהנתונים לגביהן מראים זלזול חמור בהוראות החוק".

 

מאורתם סהר נמסר בתגובה: "לפני כשבוע התבצעה ביקורת של משרד העבודה באתרי הבנייה של אורתם סהר. מסך אתרי החברה, כ-40 במספר, בשלושה אתרים בחריש נמצאו ליקויים בתחום הגידור והשילוט. ליקויים אלה טופלו באופן מיידי ובתיאום עם מפקחי משרד העבודה, כך שהאתרים חזרו לפעילות מיידית ומלאה. יודגש כי לא מתבצעת כל חקירה באף אחד מהאתרי הבנייה של החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x