שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

יו"ר ההסתדרות בדרך להשבתת העבודה בנמלים

אבי ניסנקורן הודיע למשרד האוצר שהוא מתכוון להכריז על סכסוך עבודה בנמלים ולהביא להשבתת מלאה שלהם, בטענה כי יש עיכובים ביישום הרפורמה בנמלים בכלל והסכם השכר האחרון בפרט

ליאור גוטמן 11:0211.08.16

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הודיע למשרד האוצר שהוא מתכוון להכריז על סכסוך עבודה בנמלים ועד להשבתת מלאה של הפעילות בהם. כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

הסיבה, העיכובים שנרשמים לדבריו ביישום הרפורמה בנמלים בכלל והסכם השכר האחרון בפרט, אז הובטחה "פעימת שכר" לעובדים שמעניק העדפה אגרסיבית לדור ב' ובטווח של תוספת תשלום שנעה בין 7.5 ל11% בפריסה לכמה שנים, כאשר חלק מהתשלום היה אמור להגיע במשכורות יולי, וכאמור המהלך לא בוצע.

 

נמל אשדוד (ארכיון) נמל אשדוד (ארכיון) צילום: אריאל שרוסטר

 

לדברי ניסנקורן הוא עומד על יישום ההסכם. ל"כלכליסט" הוא אומר: "אני עומד על היישום ואם הוא לא יקודם בימים הקרובים יהיה סכסוך עבודה בימים הקרובים ועד להשבתה מלאה של שני הנמלים. אני לא אוותר על יישום הסכם המסגרת כפי שסוכם אתי. היישום הוא על דעת האוצר. אין מניעה של אגף התקציבים ואין מניעה של הממונה על השכר לקדם זאת, אבל מישהו לא רוצה לקדם את זה שם משיקולים לא עניינים. מדובר בהסכם שמצמצם פערים בנמלים ולא אסכים שהוא לא ייושם ככתבו וכלשונו".

 

ניסנקורן הוסיף שמדובר בהשבתה מוצדקת, למרות שמדובר בשתי חברות מרוויחות. ניסנקורן מזכיר שהמדינה משכה בשנים האחרונות דיבידנד של מעל חצי מיליארד שקל רק מנמל אשדוד. "לא אתן למצב להימשך, אני עובד קשה כדי לייצר סביבת עבודה שקטה בנמלים ומה שקורה עכשיו לא תורם", סיכם.

 

נכון להיום מעל ל-90% מיבוא הסחורות לישראל מגיע דרך הנמלים. השבתה שלהם דווקא בתקופה זו עלולה לפגוע במלאי המוצרים במשק לקראת החגים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x