$
רכב

קשיי חקיקה מעכבים את הגעת הרכבים הזעירים

ל"כלכליסט" נודע כי משרד התחבורה אוסר יבוא של רכבי קוואדרוסייקל זעירים שיכולים להקל על העומס בכבישים ועל מצוקת חניה, עד להשלמת החקיקה המתאימה עבורם

תומר הדר 08:5011.08.16

רכבי הקוואדרוסייקל הזעירים, שיכולים להקל על העומס בכבישים ועל מצוקת חניה, עדיין רחוקים מכבישי ישראל עקב קשיי חקיקה, כך עולה ממסמך של משרד התחבורה שהגיע לידי "כלכליסט". זאת על אף שפיילוט לרכבים אלה אמור היה להתבצע ב־2014, ולא יצא לפועל על רקע חוסר הוודאות בקבלת האישורים הנדרשים.

 

 

קוואדרוסייקל הוא אופנוע בעל ארבעה גלגלים, מעין שילוב בין מכונית לאופנוע המיועד לשני נוסעים. זהו רכב קל מאוד השוקל עד כ־500 ק"ג (פחות מחצי ממשקל רכב ממוצע), מצויד במנוע קטן, חשמלי או בעל הנעה בבנזין, המפיק עד 15 קילוואט, ויכול להגיע עד למהירות של כ־50—60 קמ"ש.

 

קוואדרוסייקל קוואדרוסייקל

 

המסמך של משרד התחבורה, שנשלח ליצרני רכב ברחבי העולם, מפרט את מכלול החוקים והתקנות הנדרשים ליבוא רכב לישראל.

בסעיף המתייחס לקוואדרוסייקל מודגש באופן חריג כי רכבים אלה אינם מותרים עדיין ביבוא לישראל, וכי יאושרו "לאחר ביצוע השלמת הליכי החקיקה". לדברי גורמים המקורבים למשרד התחבורה, תהליכי החקיקה "תקועים עקב מכשולים בירוקרטיים".

 

ממשרד התחבורה נמסר: "נוסח תיקון תקנות התעבורה בנושא הועבר לבחינת השר ומנכ"לית המשרד ועם אישורו על ידי השר הוא יועבר לאישור ועדת הכלכלה של הכנסת".

 

קוואדרוסייקל (Quadricycle)

אופנוע בעל ארבעה גלגלים: מעין שילוב בין מכונית לאופנוע.

רכב זעיר, השוקל עד כ־500 ק"ג, מצויד במנוע קטן של עד

15 קילוואט, ומגיע למהירות של עד 50 קמ"ש

בטל שלח
    לכל התגובות
    x