$
בארץ

האוצר דוחף להביא את תקציב המדינה לכנסת כבר בחודש הבא

יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, אישר כי קיבל פנייה מהאוצר ולפיכך מסתמן כי התקציב יעלה לקריאה ראשונה בכנסת ב-19 בספטמבר, בכינוס פגרה מיוחד. החוק צריך להיות מוכן לקריאה שנייה ושלישית עד ליום האחרון של דצמבר

רוני זינגר 12:1603.08.16

משרד האוצר מבקש להקדים ולהביא את תקציב המדינה לכנסת כבר בספטמבר, כלומר כחודש לפני המועד שבו היה אמור על פי חוק להגיש את התקציב. יצויין כי ראש הממשלה ביקש כבר לפני מספר חודשים מהאוצר לנסות ולהקדים את הגשת התקציב.

 דוד ביטן, יו"ר הקואליציה דוד ביטן, יו"ר הקואליציה צילום: עומר מסינגר

 

יו״ר הקואליציה דוד ביטן אמר הבוקר ל״כלכליסט״ כי אכן קיבל פנייה כזו מהאוצר ומסתמן כי התקציב יעלה לקריאה ראשונה במליאת הכנסת ב- 19 בספטמבר, כלומר בכינוס פגרה מיוחד אליו ייקראו חברי הכנסת. התקציב יוגש לפיכך כמה ימים קודם לכן כדי לעבור את פרק הזמן הדרוש מרגע הנחתו על שולחן הכנסת ועד להעלאתו להצבעה. כיוון שהכנסת יוצאת לפגרה החל משבוע הבא, יהיה צורך לזמן את כל חברי הכנסת - ובמקרה של ביטן הוא ייצרך לדאוג שכלל חברי הקואליציה יתייצבו כדי לקיים רוב להעברת התקציב.

 

מיד לאחר מכן יוכלו ועדות הכנסת השונות להתחיל בהכנת חוק ההסדרים ובכך ״להרוויח״ עוד כמה שבועות לדיון כך שהחוק והתקציב יהיו מוכנים לקריאה שנייה שלישית עד היום האחרון של חודש דצמבר. הדחיפות להקדמת הגשת התקציב נבעה בין היתר גם לאור העובדה שאוקטובר הוא חודש חגים שיותיר מעט זמן לוועדות לדיונים. גורמים בקאוליציה האשימו לאחרונה את אגף התקציבים ברצונו למשוך את מועד ההגשה של התקציב עד לרגע האחרון כדי לנצל את העובדה שלא יהיה די זמן לדיונים ואולם כאמור לדברי ביטן האוצר מעוניין כעת להקדים את הגשת התקציב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x